Elek Gábor az FTC idényéről; Michelisz nagyon várta a szezonkezdetet

S. T. J.S. T. J.
2021.06.01. 23:44
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

• A Dunaszerdahelyi AC tulajdonosa, Világi Oszkár értékelte lapunknak a szlovák bajnokságban második helyen végző csapata szereplését. Mint elmondta, a tavaszi szezon első négy fordulója nem sikerült a legjobban, a rájátszás azonban már igen, főleg a hajrá: az utolsó hat mérkőzésből ötöt megnyertek, és egyszer döntetlenre végeztek. Ám fájó pont a kupa negyeddöntőjében a másodosztályú Besztercebánya otthonában elszenvedett vereség. Beszélt arról is, hogy a koronavírus-járvány miatt elrendelt zárt kapus meccsrendezés a felvidéki együttest sújtotta a legjobban, és szóba került a következő idényre átalakuló keret is.
• A Dunaszerdahelyi AC tulajdonosa, Világi Oszkár értékelte lapunknak a szlovák bajnokságban második helyen végző csapata szereplését. Mint elmondta, a tavaszi szezon első négy fordulója nem sikerült a legjobban, a rájátszás azonban már igen, főleg a hajrá: az utolsó hat mérkőzésből ötöt megnyertek, és egyszer döntetlenre végeztek. Ám fájó pont a kupa negyeddöntőjében a másodosztályú Besztercebánya otthonában elszenvedett vereség. Beszélt arról is, hogy a koronavírus-járvány miatt elrendelt zárt kapus meccsrendezés a felvidéki együttest sújtotta a legjobban, és szóba került a következő idényre átalakuló keret is.

• Elek Gábor, a Ferencvárosbajnoki aranyérmesnői kézilabdacsapatának edzője, a válogatott szövetségi kapitánya elsősorban klubcsapata szemszögéből értékelte a mögöttünk hagyott idényt. Az FTC legutóbb hat éve végzett az első helyen, ám akkor más volt a lebonyolítási rendszer, még rájátszásban vívtak bajnoki döntőt a Győrrel, most viszont a nagy rivális május eleji legyőzése után további öt mérkőzést kellett lejátszaniuk, hogy a csúcsra érjenek. Elek szerint ez a mostani nem is egy idény volt, hanem egyszerre három! Háromszor ért véget, majd indult újra, itt szakadt meg, ott állt meg a meccsritmus – volt ebben minden.

• Már nagyon vártam a szezonkezdetet – mondta a Nemzeti Sportnak Michelisz Norbert. A WTCR-es Hyundai gyári pilótájának hosszúra nyúlt a téli szünet, igaz, egy három- és egy négyéves gyermekkel nem volt nehéz fitten tartania magát. A kérdésre, elkapta-e már a harctéri izgalom, azt felelte, más izgalom ez, mint amilyennel néhány éve várta a rajtot. Mostanra kilencvenöt százalékban kellemes bizsergést érez, várja, hogy lássa, hol tartanak a többiekhez képest, hiszen új autóval ezt sohasem tudni. Mindenesetre bíznak benne, hogy újra a topon lehetnek.

Legfrissebb hírek

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
18 órája

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51

A sárga mezek varázsa: Kolumbia elhozta az igazi hangulatot a vb-re; Szókimondó, új hullámos, védekező stílusú – mexikói vélemények Efraín Juárezről

E-újság
2026.06.18. 23:40

Messi lába előtt hever a világ; Mexikóból jött a Győr új edzője

E-újság
2026.06.18. 00:29
Ezek is érdekelhetik