Szoboszlai Dominik: Büszke vagyok a csapatra, megmutattuk a valódi énünket

R. P.R. P.
2024.09.10. 23:18
Fotó: Árvai Károly
Mint arról beszámoltunk, a magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlen játszott a Puskás Arénában Bosznia-Hercegovinával a Nemzetek Ligája A-ligájának 3. csoportjában, a 2. fordulóban. A meccset Nikitscher Tamás és Szoboszlai Dominik is értékelte az M4 Sportnak.


„Gyerekkori álmom vált valóra, leírhatatlan érzés – mondta a válogatottban életében először kezdőként pályára lépő Nikitscher Tamás. – Elképesztő egy egész meccset végigjátszani ennyi néző előtt. Felemás érzéseim vannak, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Sokkal jobban futballoztunk, de ezeket a helyzeteket értékesíteni kellett volna.”

„Büszke vagyok a csapatra, hogy a németek elleni ötgólos vereség után ilyen teljesítménnyel rukkoltunk elő, és hogy megmutattuk a valódi énünket – értékelt Szoboszlai Dominik. – Olyan volt, mintha hárman álltak volna a kapuban, olyan teljesítményt nyújtott a kapusuk. Ezúttal sokkal szervezettebben játszottunk, jobban figyeltünk egymásra, betartottuk a távolságot, az utasításokat. Nem is tudok szomorú lenni. Persze szomorú vagyok, mert a három pont az mégiscsak három pont és nem egy. De jó irányba indultunk el, ezt tartani kell, és akkor szerencsénk is lesz. Ahogy korábban mondtam, lehet, hogy ez az öt nullás pofon jól jött, mert az egész csapat lejött a földre, a valóságba, mert lehet, hogy tizennégy veretlen meccs után kicsit elszálltunk. A mai meccsen mutatott küzdelemmel, akarással futballoztunk, tizenkilenc gólhelyzetünk mutatja, hogy jó irányba indultunk el.”

Magyar válogatott
2024.09.10. 22:41

Nem tudtuk megverni Boszniát a Puskás Arénában

Helyzetekig eljutott ugyan a lelkesen futballozó magyar válogatott, de a gólszerzés nem sikerült.

 

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT
Magyarország–Bosznia-Hercegovina 0–0
Budapest, Puskás Aréna, 46 443 néző. Vezette: Guida (olasz)
Magyarország: Dibusz – Botka (Balogh B., 82.), W. Orbán, Dárdai M. – Bolla (Csoboth K., 75.), Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. (Kerkez, 82.) – Szoboszlai D. – Sallai R., Varga B. (Ádám M., 82.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Gazibegovic, Bicakcic, Katic, A. L. Barisic, Dedic – Saric (Gigovic, 61.), I. Basic (Huseinbasic, 61.), Burnic (B. Tahirovic, a szünetben) – Dzeko, Demirovic (Bajraktarevic, 77.). Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez

 

Legfrissebb hírek

Az Opta valószínűségszámítása szerint ők a legesélyesebbek a továbbjutásra a csoportharmadikok versenyében

Foci vb 2026
2026.06.25. 20:08

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.25. 00:03

Svájc győzelemmel csoportelső, Kanada is továbbment, Bosznia-Hercegovina még reménykedhet

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:01

Nagy góllal szereztek vezetést a bosnyákok – videók

Foci vb 2026
2026.06.24. 22:00

A félidőben bosnyák vezetés, a svájci–kanadai meccsen még nincs gól

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:57

Kettővel vezettek a bosnyákok, majd Katar szépített

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:36

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:30

Elkezdődött a B-csoport utolsó fordulója

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:00
Ezek is érdekelhetik