Koeman szerint a magyar csapatnak is kijárt volna egy piros lap

PÓR KÁROLYPÓR KÁROLY
2024.10.11. 23:26
Ronald Koeman (Fotó: Dömötör Csaba)
A Magyarország–Hollandia (1–1) NL-meccs utáni sajtótájékoztatón először a vendégek szövetségi kapitánya, Ronald Koeman értékelt.

Ronald Koemant először Van Dijk kiállításáról kérdezték.

„Nem tudok ítélkezni, mert nem tudom, mi hangzott el, az első sárga lap után megfontoltabbnak kellett volna lennie”– válaszolt Ronald Koeman, aki ezután a meccs alakulásáról beszélt.

„Nehézkesen indult számunkra. Türelmesnek kellett lennünk, nagyon nehezen tudtuk megtalálni a támadóinkat. Az első félidőben a bal oldalon többet kellett volna kihoznunk, a másodikban Cody Gakpo révén javítani tudtunk azon az oldalon, de nem voltak jók az utolsó átadások. Ilyenkor, amikor középen sokan tömörülnek , a széleken kell a védelem mögé kerülni, ott kell jobb teljesítmény. Azonban az, hogy emberhátrányban is ki tudtunk egyenlíteni, mindenképp pozitívum” – fogalmazott a hollandok szövetségi kapitánya.

„Az utolsó húsz percben változtattunk a felálláson és többet egy az egyeztünk, de aztán a kiállítás megváltoztatta a játék képét. Jobban kell kezelni az ilyen helyzeteket, amikor ennyire mélyen védekezik az ellenfél, mint a magyar válogatott" – beszélt a holland szakvezető a meccs hajrájáról, majd arra a kérdésre is válaszolt, előre elfogadta volna-e ezt az eredményt, igazságos-e a döntetlen.

„Előre nem írunk alá semmit, de a magyarok jól küzdöttek. Voltak nehézségeink, ám alapvetően igazságos eredmény született. Azonban úgy gondolom, hogy a Malennel szemben elkövetett szabálytalanság után a magyar válogatott is kaphatott volna egy piros lapot, viszont a mi kiállításunk után kihoztuk a maximumot ebből a meccsből, persze jobb lett volna nyerni.”

NEMZETEK LIGÁJA 
A-LIGA, 3. FORDULÓ
3. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 1–1 (1–0) 
Budapest, Puskás Aréna, 55 300 néző. V: Fähndrich (svájci) 
Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. (Botka, a szünetben) – Bolla (Gera D., 90.), Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 65.) – Varga B. (Nagy Á., 79.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Hollandia: Verbruggen – Dumfries, Van Dijk, De Vrij (Malen, 77.), Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Q. Timber (G. Til, 77.) – Gakpo (Hato, 90.), Zirkzee (Brobbey, 77.), Simons (De Ligt, 81.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman
Gólszerző: Sallai (32.), ill. Dumfries (83.)
Kiállítva: Van Dijk (80.)

   
AZ ÁLLÁS       
1. Németország3219–3+67
2. Hollandia3128–5+35
3. MAGYARORSZÁG3211–6–52
4. Bosznia-Hercegovina3123–7–41

 

Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
2 órája

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
2026.06.26. 16:34

A címvédő és házigazda horvátok várnak a magyar válogatottra a strandkézilabda-vb-n

Kézilabda
2026.06.26. 13:22

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2026.06.26. 07:15

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
2026.06.26. 04:26

Statisztikák: a hollandok csatára Kiss Lászlóhoz csatlakozott; már most öngólrekordnál járunk

Foci vb 2026
2026.06.26. 04:11

Hollandia Tunézia legyőzésével csoportgyőztes, így elkerülte Brazíliát

Foci vb 2026
2026.06.26. 02:59
Ezek is érdekelhetik