Súlyos büntetést szabott ki az UEFA a magyar–török NL-meccsen történtek miatt

T. Z.T. Z.
2025.05.17. 13:06
null
Fotó: MTI/Illyés Tibor (illusztráció)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága a Magyarország–Törökország labdarúgó Nemzetek Ligája-mérkőzésen történt szurkolói rendbontások miatt a soron következő UEFA-versenysorozatban lejátszandó mérkőzésen minimum 3000 fő befogadóképességű szektorok bezárását rendelte el, két évre felfüggesztve. Emellett 30 millió forintos pénzbüntetés megfizetését is előírta a Magyar Labdarúgó-szövetség számára – közölte szombaton az MLSZ.

Mint az MLSZ honlapján kiadott közleményben olvasható, az UEFA fegyelmi testülete a március 23-án lejátszott Magyarország–Törökország Nemzetek Ligája-rájátszás visszavágó mérkőzésén a szurkolók sportszerűtlen viselkedése miatt szektorbezárást és mintegy 30 millió forintnak megfelelő pénzbüntetést szabott ki a Magyar Labdarúgó-szövetségre. Az indokok között szerepel egyebek mellett a török himnusz kifütyülése és pirotechnikai eszközök használata. Az UEFA a szektorbezárás-büntetés végrehajtását két év próbaidőre felfüggesztette.

Az MLSZ továbbá kiemelte, hogy a rendbontó szurkolók viselkedésükkel jelentős károkat okoztak nemcsak a vétlen szurkolóknak, de a magyar labdarúgásnak is: „A magyar válogatott hazai mérkőzésein rendre nagyszerű futballhangulat uralkodik, ám sajnálatosan visszatérően akadnak olyan rendbontók is, akiknek a sporthoz nem illő viselkedése, gyűlölködő, helyenként rasszista rigmusok skandálása miatt az UEFA rendre megbünteti az MLSZ-t és a vétlen szurkolók sokaságát. Az UEFA döntésével ismét jelezte, hogy a gyűlölködő megnyilvánulásokkal szemben határozottan fellép, ezért azok a rendbontók, akik ilyen tartalmú kifejezéseket használnak, jelentős károkat okoznak a magyar labdarúgásnak és a válogatottnak.” 

„Az UEFA, a világ labdarúgása elkötelezett a kirekesztő, gyűlölködő nézőtéri magatartás száműzése mellett, és megerősíti az MLSZ ilyen irányú törekvéseinek helyességét, szükségességét. Az MLSZ a jövőben is kiáll a szurkolók érdekei mellett a rendbontókkal szemben” – zárult az MLSZ közleménye.

 

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
6 órája

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Most a feltöltődés kerül előtérbe” – Szoboszlai üzent a szurkolóknak

Magyar válogatott
2026.06.10. 16:10

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33
Ezek is érdekelhetik