Botos Ferenctől hirtelen elköszöntek Kazincbarcikán

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2002.05.31. 22:16
Címkék
Amire két héttel ezelőtt még senki sem gondolt, az bekövetkezett: szakított egymással a Vegyész RC-Kazincbarcika férfi röplabdacsapata és Botos Ferenc vezetőedző.
Már nem Botosé a szék...
Már nem Botosé a szék...
Már nem Botosé a szék...
Már nem Botosé a szék...
Már nem Botosé a szék...
Már nem Botosé a szék...
A szakosztály irányítói mással képzelik el a jövőt, holott Botos Ferenccel fennállása legnagyobb sikerét érte el az együttes, amely második lett a Magyar Kupában, és a közelmúltban befejeződött bajnokságban is ezüstérem jutott neki. A jelek szerint mindez nem jelent automatikusan folytonosságot a kispadon.
Botos Ferencet derült égből villámcsapásként érte a hír. "Valóban elválnak útjaink, és fogalmam sincs, miért – így a tréner. – Megköszönték a munkámat, mert mással akarnak tovább dolgozni. Ez minden klubvezetőség szíve-joga, de mégis rosszul érzem magam. A bajnokság befejezése után leadtam átigazolási elképzeléseimet, de jó ideig nem történt semmi. Meg kell jegyezni, hogy nekem nem volt érvényes, papírra vetett szerződésem Kazincbarcikán, mindössze az adott szó alapján dolgoztam. Úgy terveztem, hogy három évet töltök a Vegyésznél, és közben felépítek egy ütőképes szakosztályt. Talán nem túlzás, ha azt mondom, hogy megfelelő koncepcióm volt, és talán az eredményességre sem lehetett panasz. Van egy olyan érzésem, hogy esetemben is érvényesült a mondás, amely szerint a mór megtette kötelességét, a mór mehet… Meg sem fordult a fejemben, hogy elválunk egymástól. Két hete vártam már arra, hogy leüljünk az elnökség tagjaival az egyeztetésre, nem így képzeltem el a búcsút…”
Értesülésünk szerint szerdán délután ült össze az elnökség, amely ezt a határozatot meghozta. Kárpáti László elnök, Danada János szakosztályvezető és Tóth Tiborné, a főszponzor BorsodChem képviselője alaposan körbejárták a témát, és végül egyhangúan döntöttek. Danada János kérésünkre azt mondta, úgy érezték nem halogatható tovább a megújulás. Véleménye szerint a csapat az Extraligában hatalmas lehetőség kapujához érkezett, de nem volt képes átlépni a küszöböt. Botos Ferenc munkájával elégedettek, ám úgy érzik, hogy a bajnoki hajrában már nem tudta megfelelően inspirálni és kezelni a játékosokat. "Valamennyien sajnáljuk, hogy kicsúszott a kezünkből ez az óriási lehetőség – mondta Danada. – Megítélésünk szerint orvoslásra váró gondként jelentkezett, hogy az utóbbi másfél évben teljesen háttérbe szorult az utánpótlással való foglalkozás. Botos csak az első csapatra koncentrált és minimális kockázatot sem vállalt. Tóth Gábor, Lehóczki László és mások jószerével alig kaptak lehetőséget, még akkor se nagyon jutottak szóhoz, amikor zsinórban kilenc vereséget szenvedtünk. Talán jobban lehetett volna a fiatalokra építeni, ezzel a szakvezető adós maradt. Ráadásul a csapaton belüli egységet sem mindig volt képes megteremteni. Túlságosan ragaszkodott bizonyos játékosokhoz, nem mert hozzányúlni emberekhez, ami szintén feszültséget eredményezett.”
A szakosztályvezetőtől azt is megtudtuk, hogy a nemzetközi porondra készülő kazincbarcikaiak szeretnék két-három új röplabdással megerősíteni az együttest. A játékosokkal (akiknek szerződése június 30-ig szól) hétfőtől egyeztetnek, az viszont biztosra vehető, hogy a szakmai munka irányítója a szlovák Daniel Oravec lesz. Az eperjesi tréner dolgozott a szlovák ifjúsági válogatottnál, az elkövetkezendő idényben a Vegyész RC-nél bizonyíthat. Ahhoz kétség sem férhet, hogy a mércét meglehetősen magasra tették előtte!
Legfrissebb hírek

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
4 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
18 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
38 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
53 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
1 órája

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 órája

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik