Esőtől félnek a szaúdiak

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2002.05.31. 21:31
Címkék
Sima ügy, többgólos német siker  egy évtizeddel ezelőtt így intézhettük volna el a NémetországSzaúd-Arábia találkozót. Manapság, a 2002-es vb-n már nem lehet megtenni ugyanezt. Hogy miért? Anélkül, hogy átfogó elemzést készítenénk, csak két okot említenénk meg: az ázsiai csapat rengeteget javult azóta (zsinórban harmadszor jutott ki a vb-re, 1994-ben például csak a nyolcaddöntőben, a svédek ellen húzta be a féket), míg a Nationalelf az 1996-os Eb-arany óta csak nyomozza a nagy sikerekhez vezető utat. És az előjelek alapján úgy fest, nem feltétlenül Ázsiában találja meg azt&
A rengeteg hiányzó – elég csak Sebastian Deisler, Jens Nowotny, Mehmet Scholl vagy Christian Wörns nevét megemlíteni –, a nem kimondottan optimista várakozások – Christoph Daum, a Leverkusen hajdani trénere, a "majdnem” szövetségi kapitány szerint legfeljebb a negyeddöntőig jut a gárda – ellenére rossz rajtról hallani sem akarnak az európai alakulatnál."Az első perctől kezdve úgy akarunk fellépni, hogy egy pillanatig se vetődjön fel senkiben, ki nyeri meg a mérkőzést – fogalmazott a meccset megelőző utolsó sajtótájékoztatón Rudi Völler szövetségi kapitány. – Szerencsére elkezdődik a torna, az utolsó napok már nagyon nehezen teltek el a táborban. Talán az a legfontosabb feladatom, hogy a fiúkban tovább növeljem a versenylázat, mindenkinek csak az első meccsel szabad foglalkoznia, nem lehet utat engedni a más irányú gondolatoknak. Bizakodva tekintünk az első fellépés és az egész vébé elé, a különböző okokból kieső játékosok hiányát megpróbáltuk kompenzálni, de hogy milyen sikerrel, arra majd csak a világbajnokság adja meg a választ. Egyelőre csak a nyolcaddöntőig tekintünk előre, utána majd jöhet a következő lépcsőfok. De azt mindenki érzi, hogy valami nagy eredmény is benne van a csapatban!”
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Bierhoff hallgatja Völler tanácsait
Erősítheti a németek bizakodását, hogy Völler – de régen volt ilyenre példa! – akár a teljes keretből is válogathatna a szombati csatára. Kisebb-nagyobb gondok akadnak – Ballacknak és Rehmernek fáj a lába –, de mi ez az idei barátságos mérkőzések előtt tapasztalt lemondási hullámokhoz képest? Elenyésző… "Ennek ellenére óvatos leszek a csapat kijelölésekor, szem előtt kell tartanom a játékosok egészségét, illetve azt, hogy reményeim szerint hosszú torna áll előttünk – mondta ugyanakkor Völler. – Rehmer sérülése picit aggaszt, ezért alighanem a kispadra ültetem a játékost. A kezdőcsapat már megvan, a fiúk az utolsó edzés előtt is tudták, mire számíthatnak. És hogy a szurkolók mire számíthatnak? Reményeim szerint olyan rajtra, mint 1990-ben, amikor az első meccsen négy–
egyre megvertük Jugoszláviát.”
A hangzatos német nyilatkozatok dacára a szaúdiak egyáltalán nem rettegnek, sőt! "Németország még ma is a világ legjobb csapatai közé tartozik, de már nem olyan erős, mint néhány évvel ezelőtt – jelentette ki Naszr el-Dzsohár, az ázsiaiak szakvezetője. – Optimista vagyok, és azt hiszem, megtaláltam a németek ellen eredményre vezető taktikát. Egy csatárral játszunk, a középpályásainknak pedig derekasan ki kell venni a részüket a védekezésből is. Egy ilyen torna elején senki sem tudja pontosan, mire képes a csapata, talán ezért is jó, hogy a németek ellen kezdünk. Igazából egy dologtól tartok: az esőtől. Ha esik, akkor az egyértelműen az ellenfelünknek kedvez.” Tegyük gyorsan hozzá: esőben alighanem behúzzák majd a szapporói stadion tetejét, így az időjárás aligha befolyásolja a végeredményt…
A korábban megszokott 4–4–2-es felállás helyett minden bizonnyal 4–5–1-es hadrendet választó szakvezető terveiben kulcsszerepet játszhat Haszán el-Jami, aki magányos harcosként veszi majd fel a küzdelmet a három német bekkel. "Remekül felkészültünk az első meccsre, és még egy olyan nagycsapattól sem félünk, mint Németország. Az előkészületi mérkőzések során Brazília, Dánia, Uruguay és Szenegál ellen is megálltuk a helyünket, remélem, most sem lesz másképp. Ismerjük a németek játékstílusát, hosszú labdákkal operálnak és szívesen foglalkoztatják a szélsőiket is. Remélem, 1994-hez hasonlóan újfent bejutunk a legjobb tizenhat közé” – nyilatkozta a nemzeti tizenegyben eddig öt gólig jutó támadó.
Valamiben viszont a két fél összes képviselője maximálisan egyetért: eddig Japánban minden csodálatos, a hangulatra, a fogadtatásra és a körülményekre semmiféle panasz sem lehet.
Szombaton viszont már csak az egyik válogatott lehet majd maradéktalanul elégedett.
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
7 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
26 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
29 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
32 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
35 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
38 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
42 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
53 perce
Ezek is érdekelhetik