Büntetni is kellett

H. B.H. B.
2002.06.22. 20:27
Címkék
Szombaton délben rekkenő hőségben tartotta felkészülésének negyedik edzését a Győri ETO, ám az időpont miatt ezúttal senki sem zsörtölődött, ugyanis a játékosok kérték, hogy a vb-negyeddöntő két mérkőzésének televíziós közvetítése között kerüljön sor a gyakorlásra."Még a szabadság előtt valamennyi játékos írásban megkapta azt a tíz napra szóló edzésprogramot, amelyet a felkészülési munka kezdete előtt el kellett végezni – mondta az ETO vezetőedzője, Tamási Zsolt. – A játékosok nem lazsáltak, és ezt a terhelési vizsgálatok is bizonyították. Sajnos, már a felkészülés kezdetén fegyelmezni kellett, mert Stark Péter kihagyott egy felmérést, és ezért pénzbüntetést kapott.”A győriek szombati edzésén részt vett Bognár Zsolt is, aki nem titkolta, hogy ő az Üllői útra szeretne távozni. "Megkeresett a Ferencváros, és mivel a legnépszerűbb, az UEFA-kupában indulási jogot szerzett csapatról van szó, igent mondtam – mondta Bognár Zsolt. – A szerződésem ugyan még az ETO-hoz köt, de edzőnk, Tamási Zsolt megértő volt, és úgy vélekedett, hogy ha mindenáron menni akarok, akkor ő nem akadályozza meg távozásomat. Ezek után most már a klubvezetők kezében van a sorsom, annyit tudok, hogy a romániai edzőtáborozásra már nem utazom el a csapattal.”Tarsoly Csaba klubtulajdonos elmondta, hogy Bognárt az érvényes opciós szerződés még három évig az ETO-hoz köti, de úgymond erőszakkal nem tartják vissza.Az ETO vasárnap reggel fél nyolckor tizenegy napos edzőtáborozásra Romániába utazik, és a csapat a gyergyói havasok közelében, 1700 méterre a tengerszint fölött fekvő Borszéken, jó körülmények között, a hazainál elviselhetőbb klímában folytathatja a munkát, és az edzőtáborba három kapus és huszonkét mezőnyjátékos (köztük az újonnan igazolt nyolc futballista is) utazik. Nem tart a csapattal a Brazíliából jelentős késéssel viszszaérkező, és emiatt pénzbüntetéssel sújtott Andre, aki visszatérése előtt egy szerencsés kimenetelű közúti balesetben alkartörést szenvedett. A borszéki felkészülés során három mérkőzést játszanak a győriek: kétszer találkoznak az első osztályú Gloria Bistricával, míg a harmadik ellenfél a Békási Cement együttese lesz. A győriek érkezését két erdélyi magyar, a temesvári Resice együttesében szereplő kapus, Urai András és a középpályás, Asztalos Imre is várja, őket ugyanis az edzőtáborozás során tesztelik.Az ETO július 4-én tér vissza, és 6-án Győrött 17 órakor a szlovákiai Dunajska Streda ellen mutatkozik be a hazai szurkolóknak. Július 10-én 17 órakor ugyancsak Győrött a Csepreg együttese lesz az ellenfél, majd 13-án Rajkán megmérkőznek az SKP Devin Bratislava csapatával.
Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
34 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
38 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
40 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
56 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
2 órája
Ezek is érdekelhetik