A válogatott Várhegyi a Városmajorba tart

Sz. G.Sz. G.
2002.06.25. 21:30
Címkék
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Várhegyi visszatérhet régi klubjába (Fotó: Balázs Attila
Alakulgat a bajnokságban és a kupában egyaránt második helyen végző BSE-FCSM női csapata. Kasziba István edzővel újra egyéves szerződést kötöttek a városmajoriak, akiktől egyelőre több játékos távozott, mint amennyi érkezik. Mint azt Nagy Jenő szakosztályelnöktől megtudtuk, három röplabdázótól vált meg a klub: a két négyesütő, Héjjas Valéria és Lengyel Laura, valamint a center Kiss Bernadett nem a BSE mezét húzza fel a következő idényben.
"Kiss Betti főiskolás lesz, nem tudná vállalni a napi két edzést – magyarázta Nagy Jenő –, Héjjas Vali mérkőzéseken nyújtott teljesítményével pedig nem voltunk megelégedve, holott a szorgalmát, a hozzáállását nem érhette panasz. Lengyel Laura labilis volt, értem ez alatt mind az edzéseken, mind a meccseken mutatott produkcióját. Ô maga elégedetlen volt amiatt, hogy keveset játszik.”
Noha a legutóbbi két idényben Nyíregyházán röplabdázó Várhegyi Anikóval egyelőre olyan (előzetes) megállapodást kötött a klub, hogy ha július 15-ig nem szerződik külföldre, akkor a BSE-t erősíti az előttünk álló bajnokságban, szinte biztosra vehető, hogy a válogatott center visszatér egykori együtteséhez. Vele együtt három kiemelkedő képességű középjátékosa lenne a városmajoriaknak, hiszen Fekete Krisztina és Pethő Anita is ezen a poszton játszik. Ez most luxusnak tűnik, így aztán az is elképzelhető, hogy a válogatottban négyesütőként szereplő Pethő esetleg a BSE-ben is ütőként kamatoztatja tudását. Erről Kasziba István dönthet. Nagy Jenő annyit elárult, hogy egy négyesütőt még szeretnének igazolni, és felvetődött egy liberó alkalmazása is – ez utóbbi igény azonban még nem teljesen tisztázott.
Annál inkább az, hogy a BSE csak a hazai porondon lesz érdekelt, ugyanis anyagi okok miatt – akárcsak tavaly – idén sem vállalta a nemzetközi kupában, egészen pontosan az Élcsapatok Kupájában való szereplést, az Interligában pedig hiába szeretett volna részt venni, visszautasító választ kapott a szervezők vezetőjétől, az osztrák Gerald Bek-Araschewtől. Ennek oka, hogy a városmajoriak tavaly nem jelentek meg Bécsben a Telekom Wien ellen kiírt találkozón, ami miatt akkor kizárták a magyar csapatot a sorozatból.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
6 perce

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
24 perce

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
26 perce

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
44 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
47 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
1 órája

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik