Utolsó esély a túlélésre

K. Z.K. Z.
2002.07.03. 21:53
Címkék
Továbbra is igen nehéz helyzetben van a Kispest, hiszen nem történt semmi jó az elmúlt napokban. Igaz, az elmúlt héten az első osztályra nevezték a csapatot, de ugyebár ez csak részsiker, egy tőkeerős befektető is kellene ahhoz, hogy valóban megvalósuljon az élvonalbeli rajt. A hónap végén kezdődik a bajnokság, július 15-én pedig már lezárul az átigazolási időszak.
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Marius Sasut (jobbra) több klub szívesen látná, de egyelôre Kispesten rúgja a gólokat
Bár a helyzet, no meg a tulajdonosok hangulata állandóan változik, megpróbáltuk számba venni, hogy a következő napokban milyen pozitív és negatív változások érhetik a Honvédot. Persze, jelen esetben az a legnagyobb negatívum, ha nem lesz semmilyen változás…
Ha tényleg ez történik, vagyis senkit sem érdekel a Kispest, a jelenlegi vezetők pedig már nem tudnak vagy akarnak továbbra is a helyükön maradni, akkor a klub természetesen nem lesz képes vállalni az első osztályú részvételt, és a liga automatikusan a harmadik vonalba minősíti vissza a Honvédot. Nagy kérdés persze, hogy ott el tud-e indulni, avagy a pénztelenség miatt a legalsó, hetedik osztály, esetleg következik a megszűnés.
Ez ugye a legrosszabb eset, nincs is rá sok esély, nézzünk valami jobbat.
Jobbnak, bár nem igazán jónak tűnik például az a megoldás, hogy a Kispestet működtető gazdasági társaság az adósságrendezés fejében telephelyet cserél valamelyik NB I B-s alakulatot irányító kft.-vel, majd kölcsönösen lemondanak egymás javára a névhasználatról. Így rövid idő alatt el lehetne intézni, hogy mondjuk a Pécs az élvonalban, míg a nullszaldóra került Kispest a másodosztályban szerepeljen. Ennek előnye, hogy az új befektetőt vélhetően könnyebb lesz megtalálni, ha a Honvéd költségvetése mínusz 200 millió helyett nulláról
Kispest-Honvéd–ESMTK 6–0 (3–0)
Bozsik-stadion, 300 nézô. V: Beliczki
KISPEST. 1 félidô: Uhrin – Dulca, Téger, Lôrinc, Balint – Babos, Batrinu, Dubecz, Kozarek – Faragó, Sasu. 2. félidô: Kurucz – Vadócz, Pandur, Mészáros – Kardos, Lázár, Borgulya, Németh, Takács – Torghelle, Hercegfalvi
G: Dubecz, Sasu, Faragó, Takács, Torghelle, Hercegfalvi
indul, hátránya viszont, hogy a bajnokságban simán bentmaradt csapatot anyagi problémák miatt kell eggyel lejjebb sorolni. További érdekesség lenne, hogy emígyen a Kispest-Honvéd Sportkör és Labdarúgó Kft.-vel szerződéses viszonyban lévő játékosok kötelesek lennének – a példánál maradva – Pécsre menni, és legalábbis kétséges, hogy a cserében kapott kerettel vissza lehet-e kerülni az élvonalba.
Ez a megoldás természetesen csak akkor kivitelezhető, ha valóban jelentkezne egy olyan üzletember, aki legalább az NB I B-re elegendő pénzt tudna adni. Ha nincs ilyen, akkor csak annyit nyert a Kispest a bolton, hogy adóssága nem maradt, de egy tartozásmentesen megszűnt egyesület képe vélhetően nem elégíti ki a szurkolókat…
Igaz, akad még egy lehetőség. Mert bár a jelenlegi tulajdonosok nem szívesen maradnának a klub élén, talán mégsem kizárt, hogy újabb egy évet vállalnak, akár csak főszponzorként is, amennyiben valaki legalább a következő idényre átvállalna valamennyit a költségekből. Ez esetben Kispest kapna néhány hónap haladékot arra, hogy megtalálja végleges megmentőjét. Aki – bár mint fentebb említettük, naponta változik a felállás – nem Rácz Gábor lesz, hiszen szerda délelőtt kiderült, az üzletember marad a Vasasnál. A Kispest viszont nem akarja Angyalföldön folytatni, így a fúzió teljesen kizárt a két egyesület között.
Akkor mi várható?
Koncz László szerint a csütörtök az utolsó nap, amikor még esély kínálkozhat arra, hogy egy mágnás váratlan ajtónyitása miatt a Honvéd az első osztályban rajtolhasson. Ha ekkor sem történik semmi, akkor marad a káeftécsere, és – jó esetben is – az NB I B.
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
3 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
22 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
25 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
28 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
32 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
34 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
38 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
49 perce
Ezek is érdekelhetik