Gerrard ismételten megsérült

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2002.07.30. 21:36
Címkék
Újra harcképtelenné vált Steven Gerrard, a Liverpool középpályása, aki ágyéksérülés miatt kihagyta a világbajnokságot is.
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
Gerrardnak az utóbbi idôben kevés oka van az örömre, lehet, hogy újabb műtét vár rá (Fotó: Reuters)
A játékoson a vb előtt sérvműtétet is végrehajtottak, felépülése után pedig már csapatával edzőtáborozott, ám gondok támadtak a combjával, amelyet megröntgeneznek. "Nem hiszem, hogy nagy a baj, de a részletes orvosi jelentés megérkezéséig nem mehetünk biztosra. Ha komoly a baj, felgyorsítjuk Salif Diao szerződtetését” – mondta Gérard Houllier mester a Daily Mailnek adott nyilatkozatában. A francia Sedan szenegáli játékosát csak decemberre várták a szigetországba, de lehet, hogy hamarabb lesz honfitársa, El-Hadji Diouf klubtársa.

A Manchester Citynek két csatára is kihagyja az idény elejét, Shaun Goater ugyanis csatlakozott a sérültek listáján Paulo Wanchope-hoz. A térdműtéten áteső Costa Rica-i mellé azért írták ki a bermudait is, mert eltörte az egyik lábujját, miközben a tartalékcsapat tagjaként játszott egy mérkőzésen. A 32 éves Goater akkor is eltörte a lábujját, amikor a Manchester City legutóbb a Premier League-ben szerepelt. "Akkor késő őszig nem térhettem vissza, ám ezúttal még van három hetem az idény kezdetéig. Azt mondják az orvosok, hogy hat-nyolc hét, mire felépülök, persze ez nem jelenti azt, hogy akkor már játszani is fogok” –kesergett Goater. Kevin Keegan menedzser nem vesz új csatárt, Darren Huckerby, Nicolas Anelka, Mattias Vuoso és Jon Macken ugyanis egészséges a Maine Roadon.

A Manchester Cityhez hasonlóan újonc Birmingham City klubrekordnak számító 4.25 millió fontért (plusz a 21 éves Andrew Johnsonért) megszerezte az ír Clinton Morrisont a másodosztályú Crystal Palace-tól. A 23 éves támadó négy évre költözik a St. Andrewsra, ahol kedden már új csapattársaival együtt edzett. Morrison a Palace-ban 178 mérkőzésen 71 gólt szerzett, Steve Bruce, a Birmingham menedzsere őt szemelte ki első számú célpontjának a nyáron.

Robbie Keane nem igazol sehová, Morrison honfitársa kijelentette, marad a Leeds Unitednél. Az írről azt pletykálták, hogy a Tottenham menedzsere, Glenn Hoddle kiszemelte őt, ám Keane véget vetett a találgatásoknak. A Spursnél közben forr a levegő, Szerhij Rebrov után Tim Sherwood is kritizálta a klubvezetést. Amíg Rebrov amiatt panaszkodott, hogy Hoddle nem veszi őt számításba, Sherwood azért bírálta élesen a Spurs fejeseit, mert nem igazoltak kellő mennyiségű játékost. Utóbbi megnyilvánulást nem díjazták a White Hart Lane-en, sőt az ilyen esetben lehető legmagasabb, 30 ezer fontos pénzbírságot szabták ki Sherwoodra.
A svéd Jesper Blomqvist az Evertontól a Middlesbrough-hoz igazolna, ám Steve McClaren, a Boro menedzsere a hét végéig gondolkodik, hogy érdemes-e szerződtetnie a 28 éves játékost, aki egyéves szerződést írna alá a csapattal. Az Evertonhoz kapcsolódó hír, hogy Duncan Ferguson úgy határozott, felkeres egy specialistát, mert már régóta nem gyógyul kellőképpen a hátfájása.

David Beckham japán turisták százait vonzza a brit szigetekre. "A világbajnokság óta háromszor annyian jelentkeztek angliai utakra, mint tavaly” – mondta egy tokiói utazási iroda vezetője. A vb-társrendező ázsiai országban tovább tart a Beckham-őrület, sok fiatal vágat hajába festett tarajat, mint amilyet a Manchester United középpályása visel.

Az MU egykori sztárja, George Best, aki a Sky TV jelenlegi szakkommentátora, régóta szenved az alkohol miatt, és a legújabb hírek szerint hamarosan új májat kap. Az északír legenda saját mája felmondta a szolgálatot, és a gyomrába 2000-ben olyan speciális anyagot ültettek, amely szeszfogyasztás esetén rosszullétet okoz. Az 1968-ban BEK-et nyerő és aranylabdás Best hónapok óta várt donorra.
Legfrissebb hírek

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
14 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
16 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
38 perce

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
47 perce

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
1 órája

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik