Ukrajnából jöhet a segítség

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2002.08.10. 22:33
Címkék
Hétfő óta dolgozik a női röplabda Extraliga újonca. Az MVSC-MÁV MTM együttesének tagjai igen jelentős feladat megoldásához gyűjtik az erőt. Nem lesz könnyű, ugyanis a nyári időszakban a zöld-fehér alakulat súlyos vérveszteséget szenvedett: Kastner Vera a Vasashoz igazolt, Nyári Virág átnyergelt a strandröplabdára. Az együttes ráadásul feladó nélkül maradt, mivel Jenei Kinga visszament Romániába, Dobos Erika munkahelyi elfoglaltság miatt felhagyott az aktív sportolással, Szikszai Viktóriát pedig felvették a nyíregyházi főiskolára, márpedig ez azt jelenti, hogy csaknem egy csapatra való játékos távozott Miskolcról.
A felsoroltak közül többen alapembernek számítottak, pótlásuk nem ígérkezik egyszerűnek. Kőhalmi Richárd vezetőedző természetesen tisztában van azzal, hogy embert próbáló idény elé néznek, s ezekben a napokban is mindent elkövetnek a keret megerősítéséért. "Egyelőre nem dőlt el Országh Larissza sorsa. Nagy szükségünk lenne rá, de szerződtetése attól függ, bírja-e a költségvetésünk” – jegyezte meg a szakember, aki azt is elmondta, hogy vannak már új szerzeményeik is. A vasutasoknál folytatja pályafutását a Kiss Bernadett, Kiss Regina testvérpár, akik a BSE csapatától igazoltak Miskolcra. Kőhalmi szerint Bernadett centerként azonnal stabil játékosa lehet az együttesnek. Képzett röplabdás, kitűnően fogadja a nyitásokat és roppant nagy alázattal dolgozik az edzéseken. Végigjárta a korosztályos válogatottakat, sokat lendíthet a csapaton. A húga 1986-os(!) születésű és a szakvezető óriási tehetségnek tartja. A tréner azt is elmondta, hogy az erősítések még korántsem zárultak le. Tárgyalnak például Liliom Ritával. A salgótarjáni illetőségű sportoló jelenleg a BSE játékosa, de szívesen igazolna Miskolcra.Nagyon várják már azt a két ukrán röplabdást, akiknek a szerződtetésében a Vegyész RC-Kazincbarcika férficsapatának szakosztályelnöke, Danada János segít a zöld-fehéreknek. Állítólag mindkét sportoló harmincon felüli, harcedzett, tapasztalt játékos, egyikük feladó, a másik ütő – velük rengeteget erősödnének a vasutasok. A szakvezetés a tavalyi alakulatból továbbra is számíthat Boldizsár Klárára, Katona Brigittára, Kovács Eszterre, Sike Gabriellára és Szűcs Zsuzsára. A junioroktól a felnőttekhez "vezényelték” Juhos Petrát és Szajkó Tímeát. A foglalkozásokról ezekben a napokban Kovács Eszter igazoltan hiányzik, ő a juniorválogatott salgótarjáni edzőtáborában készül. Az MVSC-MÁV MTM pénteken a nógrádi megyeszékhelyre utazott, ahol egy előkészületi mérkőzésen lesz a fiatalok partnere. Kőhalmi Richárd ezen a héten napi egy edzést vezényel leányainak, a jövő héttől napi kettőre emelkedik a penzum, augusztus 17–23. között pedig a szokásos encsi edzőtáborozás következik, majd részt vesznek egy-két tornán és indulhat a bajnokság.
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
25 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
27 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
45 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
54 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik