Szenvednek, de azért csinálják

K. Z.K. Z.
2002.08.20. 21:07
Címkék
Egy hónapja még azt írhattuk, hogy megszűnt az egri labdarúgás, miután a másodosztályú futballcsapatot tulajdonosa nem nevezte az NB I B-be. Tóth Béla vállalkozó és csapata végül hagyta "elhunyni a megyeszékhely profifociját, így fennállt a veszély, hogy az egriek csak a legalacsonyabb osztályban indulva kezdhetik újra  és azért igazán érdekes lett volna, ha az egyik évben az NB I B-ben a Békéscsabával, a következőben meg Mátraballával játszanak&
Még szerencse, hogy egymásra talált Egerben néhány vállalkozó kedvű ember, az önkormányzat is segített, így csak összejött az NB III-as költségvetés. Igen ám, de NB III-as hely nem volt, ezért kellett egy olyan csapat, amelyik visszalép az egriek javára. Némi partizáncsellel még ez is összejött, hiszen az Ipolyvece vezetői már nem bírták fenntartani klubjukat – ezért egyesült a két csapat, majd nagy hirtelen elmaradt az Ipolyvece név, és ezentúl Agria FC Egerként működik az együttes. "A nulláról kellett indulnunk – magyarázza a nehézségeket Kiss Tibor ügyvezető, aki a nyolcvanas évek közepén az élvonalat is megjárta az akkor sokkal jobb helyzetben lévő csapattal. – Szerencsére Szobonya Tamás az az ember, aki úgymond a gatyáját is a futballra áldozná, így az ő segítségével sikerült annyit előteremteni, hogy nem lesz gond egy NB III-as csapat versenyeztetése. Persze mivel csak egyetlen hetünk volt a játékoskeret kialakítására, komoly reményeink nem lehetnek, csakis a bennmaradás a cél. A tavalyi NB I B-s futballisták valamennyien eligazoltak, csak Molnár Róbert kapus maradt, és a megyéből próbáltunk erősíteni az ifisták felhozatala mellett. Remélem, azért a nézők is kijönnek majd a meccsekre, hiszen tavaly, amikor eleinte nagyon jól ment a csapatnak, ezerötszázan is voltak a lelátón.”Bár arrafelé nagyon szeretik a focit (nemrég Diósgyőrött a másodosztályban hétezren, Ózdon az NB II-ben négy és fél ezren voltak), Egerben természetesen mindenki örülne, ha a negyedik ligában futballozó csapat legalább ezer nézőt tudna felsorakoztatni a hazai meccsein. Persze idővel komolyabb célok is lehetnek, hiszen egy majd’ hatvanezres város együttesének nem az NB III lehet az álmok netovábbja. Egyelőre azonban ezt kell szeretni, és első lépésként ki kell húzni a következő szezont. Kiss Tibor szerint erre azért jelentős az esély: "Szenvedni fogunk, de megcsináljuk” – hangzott a realista jövőbe látás.Nos, felemás a helyzet: az Eger az első fordulóban döntetlenre (0–0) végzett a Besenyőtelek, míg most győzött (3–1) a Veresegyház ellen – igaz, a nagyrédei vereséggel (0–1) közben kiesett a Magyar Kupából.Komoly eredmények tehát még nincsenek – de meccsek legalább vannak…
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
7 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
9 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
27 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
36 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
59 perce

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik