Edző nélkül maradhat az Előre FC

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2002.08.23. 20:48
Címkék
Már hét közben érdekes hírek keltek szárnyra Békéscsabán, miszerint a csapat sztrájkra készül, és a jelenlegi vezetőedző, Pásztor József ellen dolgozik. Noha hivatalosan cáfolták e szóbeszédet, péntek este mégis robbant a bomba.
Az Előre FC szakvezetője ugyan délelőtt még megadta a kezdőcsapatot, beszélt az esélyekről, sorolta a sérülteket, eltiltottakat, késő este viszont már arról beszélt: sokan megsértették a csapatból, és hiába akarták rábeszélni a tulajdonosok, hogy maradjon, úgy döntött: nem ül le a kispadra szombaton a Kispest elleni mérkőzésen. Sőt, még a stadionba sem kíván kimenni ezen a napon, bár e kérdésben a szakember még nem döntött véglegesen. Pedig úgy tudni, egykori edzője, a Hollandiában élő Zalai László is próbálta telefonon rávenni, hogy maradjon, ám a jelek szerint Pásztor kitart amellett, hogy nem kívánja dirigálni tovább az általa az élvonalba juttatott csapatot. Ezért várhatóan a pályaedző Sikesdi Gábor foglal helyet ezen a mérkőzésen a hazaiak kispadján.Nem lehet elégedett Fitos József sem az eddigi kispesti eredménysorral, és a következő, békéscsabai meccsen már valóban illendő lenne megszerezni az első győzelmet a hasonlóan gyengén kezdő lilák ellen. Elképzelhető, hogy a másfél hete a juniorkerethez került Borgulya István is pályára lép Békéscsabán, hiszen a pályaedző elégedett a csatár edzésmunkájával. A rutinos támadó mellett azonban több fiatal is helyet kaphat a csapatban. "Egyre többen játszanak majd a fiatalok közül – mondta Fitos József. – Könnyen lehet, hogy hibáznak, ezért is kérema szurkolókat, hogy ne bántsák őket. Legutóbb Takács Zoltán, Kaszás Endre, Mészáros Attila és Kozarek András lépett pályára, akik tavaly még a nyolcadik helyen végzett Kispest junior gárdájában futballoztak. És bár maga a Videoton elleni meccs valóban szégyen volt, annak örülök, hogy ezek a gyerekek a jobb erőkből álló fehérváriak ellen is megállták a helyüket. Tetszik, nem tetszik, ezek a fiatalok jelentik a kispesti jövőt.”
Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
5 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
21 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
25 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
31 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 0–0

Foci vb 2026
43 perce

Vb 2026: Panama–Anglia 0–0

Foci vb 2026
43 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
43 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
49 perce
Ezek is érdekelhetik