Élesedő vita a Barcelona gazdasági helyzetéről

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.09.10. 22:14
Címkék
Mint arról lapunk kedden már egy hírben beszámolt, a Barcelona gazdasági helyzete történelmi mélypontra került, ugyanis ha a Joan Gaspart irányította elnökség nem visz végbe megszorító intézkedéseket az elkövetkező két évben, akkor a katalán óriás a csőd szélére kerül, esetleg annál is mélyebbre. A nem túl rózsás állapotról először az El Periódico de Catalunya című lap számolt be, amely szerint a klub 180 millió eurós tartozást görget maga előtt, azóta pedig már szinte az összes országos (sport)lap foglalkozik a témával.Az ügy egyik kirobbantója, Joan Laporta – a klub korábbi szóvivője és Josep Lluis Nunez exelnök legfőbb ellenzékének, a Kék Elefántnak az egykori vezetője – már 1999-ben azt találta nyilatkozni, hogy "a Barca nyakig eladósodott”, a napokban pedig éppen a Nunez-rezsim egyik volt oszlopos tagja, Ramon Fusté állt mellé, kijelentve: "egyetlen cent sincs a kasszában”. (Nunez szerepe egyébként azért érdekes, mert a jelenlegi első ember, Gaspart voltaképpen az ő irányvonalán halad tovább, azaz politikai értelemben nem történt rendszerváltás a Barcelonánál.) Nos, ők ketten a vezetőséghez fordultak, magyarázatot kérvén a kialakult helyzetre, de csak olyan általános jellegű választ kaptak, mint hogy "a Barcánál nincsnek likviditási gondok”, viszont a vezetők legalább reflektáltak a kérdésre, mert például tavaly október óta megválaszolatlan egy több, a klubhoz valamilyen módon kapcsolódó prominens személy által jegyzett, hasonló témájú nyílt levél.Ugyanakkor a tények önmagukért beszélnek: a Barca a nyáron eladta a legjobban kereső játékosát, Rivaldót (több mint 10 millió eurójában volt az egyesületnek a brazil egyévi szolgálata), és gyakorlatilag nem költött semmit az újonnan érkezőkre, hiszen Juan Román Riquelme vételárának csak a felét fizették ki a Boca Juniorsnak (így a labdarúgó játékjogának fele továbbra is a Buenos Aires-ieké), Robert Enkét ingyen igazolták a Benficától, míg Gaizka Mendietát csak kölcsönbe szerezték meg a Laziótól.Ami talán még ennél is bosszantóbb lehet a Barca-szimpatizánsok számára, hogy az ősi rivális Real Madrid háza tájáról szinte csak jó hírek érkeznek. Kedden például a királyi klub legújabb ékszere, Ronaldo már együtt edzhetett a társaival – kisebb húzódása miatt először tehette meg ezt odaszerződése óta –, meglehet, egyelőre lassabban és kevesebbet dolgozott a többieknél. Az viszont már most biztosnak tűnik, hogy a Fenomeno (Csoda) becenévre hallgató csatár szeptember 25-én léphet először pályára a Real színeiben, mégpedig a Genk elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.
Legfrissebb hírek

Az első tornáját nyerte Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
3 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
12 perce

Nem csak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – Fotó

Foci vb 2026
12 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
21 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
52 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik