Tasi szenzációs formában

Cs. B.Cs. B.
2002.10.05. 21:07
Címkék
A keszthelyi 50 méteres futócéllövő országos bajnokságon Tasi Tamás fantasztikus formában lőtt, hiszen a nyitónapon a 40 vegyes lövéses számot nyerte meg világ- és Európa-bajnokunk, Sike József előtt, majd vasárnap a 30+30 lövés során is maga mögé utasította barátját. S nem is akárhogyan! A Honvéd Kossuth LK lövője a 297 körös lassú után a gyorsban sokáig képtelen volt rontani, ám végül egy kilences mégiscsak becsúszott az eredményébe.
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Tasi Tamás fantasztikus formában versenyzett az országos bajnokságon (Fotó: Danis Barna)
Pedig ha a második részben hibátlan marad, akkor beállítja a már guatemalai színekben versenyző Solti Attila 19 esztendős országos rekordját. Így azonban egy körrel elmaradt az 597 körös csúcstól, ám eredménye így is megegyezik a jelenlegi világcsúccsal (596 – ilyen rekordot csak világversenyen lehet felállítani).
– Menet közben tudott arra figyelni, hogy karnyújtásnyi távolságra van a sportág egyik legrégebbi országos rekordjához?
– Igen, a gyors lövések során eszembe jutott, hogy jó lenne már megjavítani Solti Attila egykori eredményét. Ám a monitoron láttam, hogy van érintő találatom, így egészen a kiértékelésig nem tudhattam, megvan-e a háromszáz kör. Sajnos, a végén kiderült, hogy van egy kilencesem.
– Ha a hazai csúcsot nem is, a világcsúcsot utolérte. Ráadásul legyőzte a lahti világbajnokság kétszeres aranyérmesét, Sike Józsefet, méghozzá mindkétszer.
– Higgye el, az összes mostani győzelmemet odaadtam volna egyetlen világbajnoki éremért.
– Bosszantja, hogy nem a vébén lendült ilyen remek formába?
– Persze, hogy bosszant, de nem tudok mit csinálni. Így alakult.
– A bajnokság előtt számított rá, hogy négy arannyal tér majd haza?
– Négyre nem. Azt gondoltam, hogy csapatban ott leszünk az élen, hiszen a mi triónk a legkiforrottabb. Egyéniben viszont inkább csak a dobogót céloztam meg.
– Véget ért a szezon. Pihenőre vonul?
– Amennyiben a munka és az iskola annak minősül… Viszont szeretnék végre elmenni síelni, és mivel jövőre később kezdődik az idény, hiszen a légfegyveres Európa-bajnokságra csak ősszel kerül sor, talán az év elején belefér majd az időmbe egy kis csúszkálás.
Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
22 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
34 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
34 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
35 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik