Becsődölt az Interliga

Sz. G.Sz. G.
2002.10.08. 21:42
Címkék
Noha a bajnok és kupagyőztes NRK-Nyíregyháza testben és lélekben is felkészült az idei Interliga-sorozatra, könnyen lehet, hogy felszabadul költségvetésének azon része, amelyet a közép-európai klubsorozatra szánt. Szerdán fogadta volna a szlovén Maribor együttesét, de az ellenfél biztosan nem jön el, miután az Európai Röplabdaszövetség (CEV) az Interliga osztrák szervezőinek küldött egy levelet, amelyben közlik, hogy nem tarthatják meg az idei sorozatot. Mindezt Ludvig Zsolt, a szabolcsiak mestere mondta el, jóllehet a bécsiek nem tudatták vele, hogy a CEV mivel indokolja döntését. Egy biztos, a bejelentés keresztülhúzta a nyírségiek számításait, hiszen a hazai bajnok éppen az Interliga három másik csapatával vívott mérkőzésekkel (Telekom Wien, UK Bratislava, Branik Maribor – valamennyien az Élcsapatok Kupájában érdekeltek) szeretett volna ráhangolódni az Indesit-Bajnokok Ligája meccseire. "A körülmények ellenére sem szeretném, hogy kútba essenek a betervezett mérkőzések, így azon vagyunk, ha nem is hivatalos formában, de lejátsszuk a találkozókat – magyarázta Ludvig Zsolt. – A bécsiek levelét már a múlt héten megkaptuk, de a szlovénokkal azt beszéltük meg, hogy szerdán azért itt lesznek. Sajnos hétfőn megüzenték, hogy mégse számítsunk rájuk, ellenben az UK Bratislava vezetősége hajlik arra, hogy játsszunk. A Telekom Wien is tervez egy áthidaló megoldást, de a vezetői által javasolt januári torna nem igazán szerencsés. Ha minden kötél szakad, akár máshol is körülnézünk, hogy erős ellenfeleket találjunk a Bajnokok Ligájának rajtja előtt.”Ha zöld utat is kapott volna az évek során többször is szervezetlenséggel kísért Interliga, azon még nem játszhatna játékengedély híján Natalja Akimova és Natalja Papizsanszkaja. Erről a következőket mondta a tréner:"Miután állampolgársági kérelmük intézése régóta folyamatban van, megvolt az esélye, hogy már szeptemberben magyar útlevelet kapnak. Erre gondolván nem igazán lett volna értelme a mindent beleszámítva körülbelül egymillióba vagy valamivel többe kerülő két játékengedélyre költeni. Nem akartunk keresni semmiféle kiskaput az ügy gyorsítása érdekében, a hivatalos utakat járjuk, és bár még várnunk kell, biztos vagyok benne, hogy hamarosan megkapják az állampolgárságot. Jó a rosszban, hogy az Interliga helyett szervezett mérkőzéseken, hivatalosak nem lévén, ők is pályára léphetnek.”Csak "mellékesen” jegyezzük meg, hogy a férfi Interligát eleve meg se szervezték, így aztán teljes csődbe jutott a már évek óta ismétlődő közép-európai versenysorozat.
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
11 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik