A horvátok tudnak valamit

H. L.H. L.
2002.12.15. 20:51
Címkék
Ha azt vesszük alapul, hogy három a magyar igazság, akkor feltehetően van alapja annak az információnak, miszerint a Magyar Labdarúgó-szövetség megpályázza a 2012-ben esedékes labdarúgó Európa-bajnokság rendezési jogát. Csak a rend kedvéért: előbb a 2004-es, majd  múlt csütörtökön  a 2008-as viadalról maradt le az MLSZ. A bennfentesek úgy tudják, csupán egy szavazaton múlott, hogy hat év múlva nem Magyarország, hanem Ausztria és Svájc lesz néhány hétig az európai futball központja.
Noha az újabb "vereség” után az MLSZ elöljárói nem nyilatkoztak arról, harmadszorra is nekivágnak-e (az UEFA főtitkáraként tevékenykedő Gerhard Aigner mindenesetre azt javasolta, hogy tegyenek még egy próbát…), Horvátorországban úgy tudják: Magyarország igenis jelentkezik a 2012-es viadalra, méghozzá a horvátokkal párban!Vlatko Markovic, az ottani szövetség elnöke az egyik napilapban ugyanis elszólta magát. Bár először csak arról beszélt, számukra nem okozott meglepetést, hogy az első körben kiestek, a folytatásban "belelendült”, s kijelentette: a kudarc nem szegte kedvüket, legközelebb ismét beadják pályázati anyagukat."Tisztában voltunk azzal, most még nincs esélyünk a győzelmre, ezért inkább arra törekedtünk, hogy tapasztalatot gyűjtsünk. Számunkra nagyon hasznos volt ez a megméretés, már tudjuk, mi a teendő. Ugyanakkor semmi kétségem afelől, hogy az UEFA valóban a legjobb pályázatot hozta ki befutónak, hiszen az osztrákok és a svájciak mindenkit felülmúltak” – mondta a horvát elnök, majd mindehhez hozzáfűzte, ahhoz, hogy valaki sikert érjen el ezen a téren, többször kell pályáznia, lám, Ausztriának ez volt a harmadik próbálkozása. Ami a horvátok második, és a magyarok esetleges harmadik jelentkezését illeti, azzal kapcsolatban így nyilatkozott Vlatko Markovic: "Van rá esély… A magyar küldöttség tagjaival beszéltünk Genfben, de sietve leszögezem: ezt egyik fél sem tekintette hivatalos tárgyalásnak, éppen ezért a részleteket nem hozhatom nyilvánosságra.”Hogy mi kellene ahhoz, hogy publikussá váljanak a részletek? Egyfelől az, hogy a horvát szövetség elnökségi ülésén az illetékesek rábólintsanak az újbóli pályázatra, másfelől pedig az, hogy a magyar vezetők is áldásukat adják az együttműködésre.Igaz, mifelénk először is azt kellene eldönteni, hogy az osztrák mintát követve harmadszorra is belevágunk-e…
Legfrissebb hírek

Hogyan zárul a H-csoport? Elkezdődött mindkét meccs

Foci vb 2026
5 perce

Vb 2026: Zöld-foki-szigetek–Szaúd-Arábia 0–0

Foci vb 2026
19 perce

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Szombati sportműsor: zárul a vb-csoportkör, Anglia, Ghána és Horvátország is az elsőségért csatázik

Minden más foci
44 perce

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
1 órája

Aranybánya a repülőtéren

Foci vb 2026
1 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
1 órája

„Hihetetlen a támdósorunk” – Dembélé a csapategységet dicsérte a csoportgyőzelem után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik