Spanyolország - Ismét távozott egy alelnök

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.12.20. 22:43
Címkék
Tovább gyűrűzik a botrány a Barcelonánál, miután lemondott a klub újabb és talán a legnagyobb befolyással rendelkező alelnöke, Joan Castells. Az egyesület gazdasági részlegét irányító sportvezető azért döntött a távozás mellett, mert Joan Gaspart klubelnök nem fogadta el azon tervezetét, amelyben a tavaszra előrehozott választásokat javasolt.
Castells mindössze pár nappal azután nyújtotta be lemondását, hogy Gabriel Masfurroll szintén az egyik alelnöki posztról távozott, ráadásul ezúttal nyolc olyan alsóbb vezető is szolidaritást vállalt vele és hagyta el az intézményt, aki a 2000-ben történt elnökválasztáson az ő pártjában szerepelt. A presidentét a jelek szerint nem hatotta meg az újabb veszteség, és Castells utódjának máris kinevezte az egyik legmegbízhatóbb "káderének” tartott Sixte Cambrét.Mindeközben a még meglévő vezetői brigád minden követ megmozgat, hogy a januári átigazolási időszakban minél jobban megerősítse a bajnokságban eddig katasztrofálisan teljesítő csapatot. A legújabb pletykák szerint a Barca felajánlotta a Liverpoolnak Marc Overmarst és 3 millió fontot, cserében pedig John-Arne Riisét, a gárda finn válogatott védőjét kéri –az angolok válasza egyelőre nem ismert. Az északi futballista mellett a katalánok megkörnyékezték még Álvaro Recobát, az Inter játékmesterét – a hírek szerint semmi esély a tranzakcióra –, illetve Andrés D'Alessandrót, ám a River Plate argentin játékosát Louis van Gaal vezetőedző nem igazán látná szívesen csapatában – feltéve, ha még ő ül a gránátvörös-kékek kispadján, amikor a klubcserére sor kerülhet. Szintén a Barcelonához tarthat, de legkorábban a nyáron érhet oda Tomás Rosicky, a Borussia Dortmund középpályása, aki állítólag olyan kijelentéseket tett, miszerint nem kíván a német iparváros csapatában megöregedni, ezért ha a spanyolok komolyan gondolják a szerződtetését, akkor szívesen áttenné a székhelyét a Camp Nouba.A labdarúgó-szövetség csütörtökön bejelentette, hogy az Athletic Bilbaót erősítő Carlos Gurpegui második doppingtesztje is pozitív eredménnyel zárult. A játékost még szeptemberben, a Real Sociedad elleni idénynyitón vizsgálták meg, de csak nemrég hozták nyilvánosságra, hogy a szervezetében akkor nandrolonra bukkantak. Most, hogy a kontrapróba is Gurpegui ellen szól, minden bizonnyal eltitás vár rá, amelynek időtartama az előzetes vélemények szerint három hónaptól két évig terjedhet, de ha kiderül, hogy a Bilbao is ludas az ügyben, úgy a klub sem ússza meg: akár egy osztállyal lejjebb minősíthetik Baszkföld büszkeségét.
Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
9 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
18 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
23 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
39 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
45 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
55 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik