Az új idényben amatőr lesz a férfi Extraliga

Sz. G.Sz. G.
2003.05.17. 21:42
Címkék
Körösfői László elnök kellően kritikus hangú beszédével vette kezdetét a Magyar Röplabdaszövetség évi rendes közgyűlése szombaton a Hotel Stadionban.
A szakmai beszámoló során elsősorban a női bajnokság színvonalát érte kritika, szóba került, hogy egyes női klubok heti egy-két edzéssel is alkalmaznak (pályafutásuk végén járó) játékosokat, valamint az elnök szomorúan vette tudomásul, hogy a szakemberek nem voltak kíváncsiak az alig 350 kilométerre zajló zágrábi ifjúsági Eb-re.Egy korábbi megbeszélésre utalva Körösfői elmondta, hogy a hat, hivatásos bajnokságban szereplő férficsapat közül mindössze három vállalná továbbra is a profizmus feltételeit, egy pedig vagylagos választ adott. Ezek után felvetődött, hogy legyen nyolccsapatos és (akárcsak a hölgyeknél) amatőr a pontvadászat, amit később el is fogadott az elnökség. Vagyis mindössze két évet élt a férfi hivatásos Extraliga. A felszólalók közül Kelemen István, a férfi ifjúsági válogatott szakvezetője illette kritikával a szövetséget, mondván, hogy még mindig nincs meg a feltétele annak, hogy az utánpótlás nemzetközi szinten is nagyot alkothasson. Laszczik Iván, a kupagyőztes Kaposvár elnöke nem tartotta igazságosnak a szövetség elnöke által emlegetett bekeményítést, amit a következőkkel indokolt: annak is örülni kell, hogy a válságban lévő sportágat egyáltalán életben tartják azok, akik még foglalkoznak vele.Az MRSZ vezetőinek figyelmességét bizonyítja, hogy rengeteg díjat adtak át a fórumon, nem felejtve el a sportágért sokat tett sportolókat és szakembereket. Megajándékozták dr. Kotsis Attilánét, a 70-es években és a 80-as évek elején sikert sikerre halmozó női válogatott szövetségi kapitányát; Holvay Endre, a Nemzetközi Röplabdaszövetség (FIVB) nemzetközi hírű diplomatája átvehette a GYISM által odaítélt Esterházy Miksa-díjat; és köszöntötték az idén 70 éves sporttársakat: Háli Józsefet, Farnady Ernőt, id. Juhász Zoltánt, Körösfői Lászlót és Máthé Dezsőt. Záróakkordként az 1963-ban Eb-ezüstérmet szerzett férfiválogatott tagjait szólították, akik a sportág máig legeredményesebb férfiegyüttesét alkották. Gálos László, Flórián Tibor, Farkas József, Tatár Mihály, Jánosi Ferenc, Lantos Csaba, Kangyerka Antal, Prouza Ottó és Czafik Béla kapott emlékplakettet, Tüske Ferenc más elfoglaltsága miatt nem volt jelen a ceremónián, Molnár István, Ivancsó Vilmos, valamint Porubszky László szövetségi kapitány pedig nem érhette meg a 40 éves jubileumot.
Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
15 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
26 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 3–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik