Spanyolország: Elhunyt a Bilbao elnöke

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.06.18. 21:03
Címkék
Hosszan tartó betegséget követően, negyvenegy esztendős korában elhunyt Javier Uria, az Athletic Bilbao elnöke. Halálát gégerák okozta, amelylyel másfél esztendeig küzdött. A sportvezető két éve került a baszk klub élére, ahol 1994 és 1998 között José María Arrate elnök helyettese és jobbkeze volt.
"Olyan ember volt, akinek briliáns meglátásai voltak a profi labdarúgásban” – méltatta az elhunytat Pedro Tomás, a liga elnöke, míg Angel María Villar, a Spanyol Labdarúgó-szövetség vezetője a következőképpen fogalmazott: "Annak ellenére, hogy tudtuk, mi vár rá, mindenkit mélységesen megrendített a halála. Az Athletic és az egész spanyol labdarúgás roppant értékes embert veszített el.” A baszk egyesület élére minden bizonnyal valamelyi alelnök, José Ramón Odriozola, Carmelo Canales vagy Ignacio Ugartetxe áll a következő választások kiírásáig.A Barcelonánál David Beckham elvesztése után új kiszemeltekre vetette ki a hálóját Joan Laporta, a frissen megválasztott elnök legújabb aduja a Roma brazil középpályása, Emerson. Egyes hírek szerint a katalán klub első embere kedden már le is ült tárgyalni a játékos menedzserével, Gilmar Velozzsal, de érdemi döntés nem született (vagy nem szivárgott ki a híre). Szintén a Barcába tarthat Mateja Kezsman, a PSV szerb-montenegrói csatára. Mint arról lapunk korábban beszámolt, Laporta szívesen látná Guus Hiddinket az edzői poszton, és most az a hír röppent fel, hogy a holland tréner első kívánsága Kezsman megszerzése lenne. A támadót elvileg nem lesz nehéz gránátvörös-kékbe öltöztetni, mivel előszerződést kötött Jordi Majóval, aki ugyan alulmaradt az elnökválasztás során, de az újabban fennhangon hirdetett nagy barcelonai összeborulás jegyében biztosan segít Laportának.Rafa Benítez, a Valencia elnöke kijelentette, nem elegendő, ha a választási hadjáratban beígért egy-két sztárjátékos érkezik a csapathoz. A címvédő edzője szerint legalább négy új arcra – két csatárra, valamint egy-egy jobb oldali és védekező középpályásra – lenne szüksége a Valenciának. Beníteznek még két évig él a szerződése, ezért úgy gondolja, a keretet most kell megújítani, hogy a meglévő bázisra ütőképes csapatot építhessen. A klubtól származó információk szerint Jaime Ortí elnök mintegy 26 millió eurót költhet új játékosokra, anélkül, hogy bárkit is el kelljen adni, ugyanakkor a fél keret (Salva, Diego Alonso, De los Santos, Kily González, Mista) átadólistára került.
Legfrissebb hírek

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
1 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
8 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
13 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
29 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
38 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik