Atlétika: Rekordmezőny várható az ob-n

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.07.30. 23:08
Címkék
Harmadik évben lesz vidéki városban a felnőtt országos atlétikai bajnokság, amely most is az LG-kupa nevet viseli, és immár a 108. lesz a sorban. Két esztendeje Nyíregyháza volt a "szülővárosa a szövetség egyik jelentős támogatójával kötött megállapodásnak, tavaly pedig Debrecenben adtak randevút egymásnak legjobb atlétáink. Most újra Nyíregyháza a soros, a viadalt augusztus 2-án és 3-án, szombaton és vasárnap rendezik meg a felújított városi stadionban.
A szerdai sajtótájékoztatón Rábold Gusztáv, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke üdvözölte a helyiek szándékát, hiszen országos hírű a nyíregyháziak precizitása, és jó néhány esetben bebizonyították már, hogy a rendezés is képes felnőni a nívós versenyek színvonalához. Az országos bajnokság jelentőségét növeli az a tény, hogy a mostani lesz az utolsó előtti olyan alkalom, amikor a kiküldetési szintet még nem teljesítő versenyzők megválthatják a párizsi vb-re szóló repülőjegyüket. Vas László versenyigazgató örömteli hírrel szolgált: az előzetes nevezések alapján rekordmezőny indulása várható, hiszen 656 atléta (356 férfi és 300 nő) jelezte, hogy részt vesz a nyíregyházi bajnokságon. A legnépesebb mezőny férfi 800 méteren várható (37 nevező), de feltűnően magas a 4x100 méteres váltóra jelentkezők száma (19 férfi, illetve 15 női egység) is. Nem meglepetés, hogy a szervezők a férfi kalapácsvetést, és a férfi diszkoszvetést tartják a viadal fénypontjának, bár így volt ez két esztendeje is, és akkor mégis Győrffy Dóra került az érdeklődés középpontjába, midőn a honi mezőnyben első és azóta is egyedüli női magasugróként átjutott a 200 centis álomhatáron.
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
2 perce

Akropolisz-rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
5 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
6 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
13 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
16 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
24 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
27 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
33 perce
Ezek is érdekelhetik