Bosznia-Hercegovina: Négy gárda pályázik az aranyra

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2003.08.01. 22:53
Címkék
A hét végén a bosnyák Premier Liga is útjára indul. Az ország labdarúgásában az elmúlt években a háború miatt hatalmas zűrzavar volt, a bosnyák, a szerb és a horvát csapatok külön bajnokságokat szerveztek maguknak. A bosnyákok és a horvátok 1998-ban egyesítették a rájátszásukat, a boszniai szerbek viszont csak 2002-ben csatlakoztak a ligához. Ezt sem maguktól tették, az UEFA ugyanis csak a szarajevói szövetség küldöttjét veszi be az európai kupákba. Ez lesz a második közös bajnokság, a tavalyi húsz helyett azonban már csak 16 csapat indul a pontvadászatban.A mezőny negyede jó eséllyel száll harcba a bajnoki címért. A két legnépszerűbb fővárosi csapat – a munkásnegyedbeli Zseljeznicsar, valamint a "középréteg” által támogatott Szarajevo – mellett a belgrádi Crvena zvezda fiókcsapatának számító, címvédő
A Premier Liga 2003–2004-es
kiírásának résztvevôi

Leotar (1.), Zseljeznicsar (2.), FK Szarajevo (3.), Siroki Brijeg (4.), Cselik (5.), Szloboda (6.), Borac (7.), Orasje (8.), Poszusje (9.), Zovko-Zsepcse (10.), Zrinjszki (11.), Rudar (12.), Brotnjo (13.), Glaszinac (14.), Travnik (újonc), Modricsa (ú)
(Zárójelben a legutóbbi idényben elért helyezést tüntettük fel.)
A Premier Liga 2003–2004-es
kiírásának résztvevôi

Leotar (1.), Zseljeznicsar (2.), FK Szarajevo (3.), Siroki Brijeg (4.), Cselik (5.), Szloboda (6.), Borac (7.), Orasje (8.), Poszusje (9.), Zovko-Zsepcse (10.), Zrinjszki (11.), Rudar (12.), Brotnjo (13.), Glaszinac (14.), Travnik (újonc), Modricsa (ú)
(Zárójelben a legutóbbi idényben elért helyezést tüntettük fel.)
Leotar és a horvát bajnokságból játékosokat merítő Siroki Brijeg futhat be az első helyen.
A Crvena zvezda rendszerint a fiatal játékosait a Leotarhoz küldi, akik egy-két idény után a szerb bajnokságban kapnak játéklehetőséget. A Leotar ennek köszönhetően nagy reményekkel vágott neki a Bajnokok Ligája selejtezőjének, igaz, a második kör első mérkőzésén a cseh Slaviától hazai pályán kikapott. A Zseljeznicsar és a Szarajevo az ország legjobb futballistáit szerződtette, kis túlzással a fővárosban két bosnyák ligaválogatott állt össze.
A legnagyobb változás a Siroki Brijeg csapatában ment végbe, a hercegovinaiak a horvát NK Zagreb U21-es válogatott játékosát, Predrag Simicet szerződtették, és csatlakozott a csapathoz a kameruni Flehu Tabia, a Cibalia Vinkovcitól elcsábított Domagoj Abramovic, valamint Nenad Zsivics (Zrinjszki), Stipe Matics és Stipe Rezsics (mindkettő Poszusje) is. Mivel a bosnyák bajnokság szabályai szerint egy csapatban csak négy idegenlégiós játszhat, a klubnak honosíttatnia kell a horvát játékosait, mert amíg ezt nem teszi meg, kérdéses a brazil Santos Lada Ajano sorsa.
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
13 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
18 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
48 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
50 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik