Búvársport: Van alap a bizakodásra a csehországi Eb-n

OROSZ FERENCOROSZ FERENC
2003.08.10. 21:16
Címkék
A felkészülés hajrája után a szombati napot már az utazással töltötték a magyar uszonyos és búvárúszó-válogatott tagjai. A tizenkét tagú csapat és a szakvezetés egészen Liberecig buszozott, és vasárnap már sikerült közelebbről is megismerni az év fő versenyének helyszínét.
A csehországi városban hétfőn kezdődik és egészen szombatig tart a sportág huszadik Európa-bajnoksága és a mieink szeretnének az elmúlt esztendőkhöz hasonlóan jól teljesíteni. Kovács László szövetségi kapitány szerint van alapja a bizakodásnak, hiszen a tavalyi világbajnokság sikereit és az idei időeredményeket figyelembe véve több sportolónk is a dobogón végezhet majd. A kaposváriak álmait a kétszeres világbajnok és egyszeres Európa-bajnok, Vinkler Péter válthatja valóra, de a hat számban induló Lábodi Laura formája is igen biztató."Ismerem a helyszínt, mert első világversenyemen, az 1996-os ifjúsági Európa-bajnokságon éppen Liberecben állhattam rajthoz – árulta el a Középület-kivitelező Adorján SE sportolónője. – Most a hosszabb távokon szeretnék jól szerepelni: nyolcszáz méteren jó lenne fényesebbre cserélni a tavalyi vébébronzomat, ezerötszázon pedig bízom a bravúrban.”A szegedi Muréna BK versenyzője, Kanyó Dénes kiválóan teljesített néhány hete az országos bajnokságon és bár a napokban betegséggel bajlódott, nem szeretne csalódást okozni a kontinensvetélkedőn."Három egyéni és két váltószámban próbálok szerencsét. A célom mindössze annyi, hogy megjavítsam eddigi legjobb időeredményeimet” – mondta szerényen a 27 éves Kanyó, aki egyébként 1997-ben a 800 méteres búvárúszó számban Európa-bajnok volt és második, illetve harmadik helye is van már. Juhos Gergely még nem szerzett Eb-érmet, de világbajnoki második helyet már elért, méghozzá 1998-ban Kolumbiában."Úgy érzem, jó formában vagyok, a tavalyi évhez képest fejlődtem – fogalmazott a Kecskeméti Vízmű BK válogatottja. – Két számban is szeretnék a dobogóra állni és abban reménykedem, hogy 800 méteren Vinkler Péterrel csatázunk majd a győzelemért. Ôszintén megmondom, azt sem bánom, ha ő nyer, amennyiben én leszek a második…”Ha minden a tervek szerint alakul, hétfőn délután már megszülethetnek a magyar válogatott első idei Európa-bajnoki érmei. A nap döntői 18 órakor kezdődnek a libereci uszodában.
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
10 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
14 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
28 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
40 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik