Nem szabad a kártya?

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.10.01. 21:40
Címkék
Bruno Grandi elrepült. S vele együtt elszálltak olimpiai reményeink is. Bár hivatalos megerősítés nem érkezett, s a Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) elnöke is búcsúzásakor csak köszönő szavakat mormolt orra alá a végrehajtó bizottság döntése helyett, úgy tűnik: a múlt heti budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon 11. helyen záró együttes kéziszercsapatunk nem kapta meg az athéni részvételre jogosító szabadkártyát.
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Grandi elrepült, és úgy tűnik, a magyar olimpiai szabadkártyát is magával vitte
Az eddig kiszivárgott információk alapján nagy valószínűséggel Lengyelország válogatottja utazhat a soron következő olimpiai játékokra, amely a nemzetközi szövetség kvalifikációs szabályzata és a lengyelek tizedik helye alapján egyáltalán nem meglepő.
"Mindössze” sajnálatos. Főként azért, mert a világbajnokságot megelőző nemzetközi versenyeken, mint például az augusztusi deventeri és a szófiai Grand Prix-versenyen is csapatunk "magasan” verte a lengyeleket. Idehaza (!), az elmúlt négy esztendő legfontosabb versenyén, az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon mindez nem sikerült. Még az sem volt elég az olimpiai kvótához és a szabadkártyát jelentő helyhez, hogy lányaink életük legjobb formájában versenyeztek… Az athéni álom helyett tehát marad az ébredés.
"Mit mondjak? Számítottunk rá – sajnálkozott Fekete Annamária, az együttes kéziszercsapat edzője. – A verseny után azt mondtam a lányoknak, hogy egy százalékot hagyjanak meg a reményeiknek, a jelenlegi hírek alapján teljesen felesleges bizakodniuk. Hogy mi lesz velünk? Marina Ignatyijeva, a csapat mellett dolgozó orosz tréner szerdán hazautazott, úgy tűnik, én is befejezem az edzősködést, és a csapat is darabjaira hullik. Ketten, Polner Mária és Maros Judit biztos, hogy befejezik pályafutásukat, míg a többiek egyéni versenyzőként visszatérnek egyesületeikbe.”
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
13 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
33 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
45 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
48 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik