Landon Donovan másodszor lett első

G. P.G. P.
2003.10.08. 23:48
Címkék
Landon Donovan lett az első amerikai labdarúgó, akit kétszer egymás után a legjobb játékosnak választottak hazájában. A Honda Award nevű elismerés 13 éves történetében olyan is csak egyszer fordult elő eddig, hogy valakit kétszer díjaztak: Eric Wynaldát 1992-ben és 1996-ban. Donovan 21 éves fejjel fogta be őt, de ennél is érdekesebb, hogy fiatalsága dacára máris a hatodik az US Team, vagyis a válogatott góllövőinek örökranglistáján, 14 találattal.
A korábban a Bayer Leverkusenben is játszó, a tavalyi világbajnokságon is nagyszerűen teljesítő támadó hétszer volt eredményes a nemzeti tizenegyben az idén – júliusban, a Kuba elleni Arany-kupa-meccsen például 90 perc alatt négyet vágott, amire előtte csupán három honfitársa volt képes. Tizenkét góljával és hat asszisztjával remekel a klubjában, a San Jose Earthquakesben is, amely toronymagasan vezeti az MLS-ben a Nyugati csoportot, és persze a bajnoki cím egyik várományosa.A voksoláson 206 amerikai sportújságíró vett részt, döntésük alapján Donovan fölényesen lett a legjobb: 396 pontot kapott, míg a második helyezett Brian McBride 194-et, a harmadik Carlos Bocanegra pedig 130-at. "Kicsit kellemetlenül érzem magam, mert a többiek ugyanígy megérdemelték volna” – szerénykedett a győztes, két válogatottbeli társára utalva. McBride hozzátette, tökéletesen átérzi, milyen lehet Donovannek: "Egy csapatjátékosnak furcsa, ha egyénileg díjazzák. A válogatottban olyan szoros az összetartás, hogy senkinek sem esik nehezére örülni a másik sikerének” – érzékenyült el a Columbus Crew futballistája.
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
24 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
37 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
50 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik