Feladógondok Nyíregyházán

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.10.24. 21:31
Címkék
Még el sem kezdődött a csütörtöki női röplabdarangadó, de Natalja Papizsanszkaja máris sírt. A kiváló játékos persze nem volt csapatának, a Titász-NRK Nyíregyházának a sorsát látta előre a Kecskemét elleni meccsen, hanem a búcsúztatásától hatódott meg.
A Magyarországon tíz bajnoki és kupaaranyat (ebből négyet-négyet szerzett nyíregyházi színekben) termelő ukrán sportoló a virágcsokor átvétele után megnézte a 3:1-es vendégsikerrel végződött találkozót. A Nyíregyháza a BSE elleni kudarc után a második hazai bajnokiját vesztette el, pedig az elmúlt négy év statisztikáját vizsgálva csak nagyítóval találunk vereségeket. Vajon van-e pánikhelyzet a bajnoknál?"Azt tudni lehetett, hogy nem leszünk olyan erősek, mint a korábbi években, de ettől még nem kellett volna elveszíteni mindkét rangadót – adott feleletet Ludvig Zsolt edző-ügyvezető. – Pánikhelyzet azért nincs, mert megvan az előrelépés lehetősége. Mátrai Veronika eredeti posztján még nem jutott szóhoz, ha teljesen felépül, akkor vele többre lehetünk képesek. Beszélni kell a feladóproblémáinkról is, mert Ramona Zanfir egyelőre nem azt nyújtja, amivel a próbajátéka alatt meggyőzött bennünket. Ezen a téren két út járható: hatalmas erőfeszítéssel kijavítjuk a román játékos hibáit, vagy új előkészítő után nézünk. Utóbbi elsősorban anyagi kérdés, mivel külföldön kellene kutakodnunk. A célkitűzésünk nem változott, továbbra is a bajnoki döntőbe vágyunk. Persze, messze még a sorozat vége.”Utóbbi kérdés (mármint a célkitűzés módosulása) a Kecskemét esetében is aktuális, de más előjellel, hiszen az alföldiek idegenben győzték le a bajnokot."Velünk szemben továbbra is az a követelmény, hogy nemzetközi kupaindulásra jogosító helyezést érjünk el az év végén – jelentette ki Farkas Mihály edző. – Jóleső érzés volt ott nyerni, ahol korábban szettet sem tudtunk rabolni, de azért látjuk a hibákat is, a legégetőbb problémánk pedig az, hogy kevesen vagyunk.”Nos, itt kerül képbe ismét Papizsanszkaja. Sportági berkekben ugyanis elterjedt, hogy a légiós nem hagy fel végleg a röplabdázással, a kecskemétiek ugyanis élénken érdeklődtek utána. A két fél a nyíregyházi meccs után újra tárgyalóasztalhoz ült, de megegyezés még nem született.
Legfrissebb hírek

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
4 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
9 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
14 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik