Végre teljes lesz a mezőny

Cs. B.Cs. B.
2003.12.26. 20:57
Címkék
Jól sikerült edzőtáborozáson van túl kétszeres világbajnok kétpárevezős párosunk, Haller Ákos és Pető Tibor. A sífutásból, súlyzózásból és ergométerezésből álló egyhetes ramsaui program ugyan kissé elfárasztotta versenyzőinket, ennek ellenére jókedvűen érkeztek haza.
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
A kétszeres világbajnok Petô, Haller duó gondolatban egyre többször jár a jövô évi olimpia, Petôék mostantól Athénért húznak (fotó: Meggyesi Bálint)
– A bokája jól bírta a terhelést?
– A lábam abszolút rendben van – válaszolt Haller Ákos, aki a nyár elején kutyasétáltatás közben bokatörést szenvedett, és emiatt hosszabb pihenőre kényszerült. S ugyan a luzerni Világkupa-versenyen és a milánói világbajnokságon már újra hajóba ült, az éremszerzés még túl nagy falatnak bizonyult. Az olimpiai kvótát viszont így is sikerült megszereznie társával, Pető Tiborral, és ezúttal ez volt a legfontosabb.
– Hogyan nézett ki egy napjuk?
– Volt, amikor ötven kilométert is futottunk síléceken, ha meg rosszabb volt az idő, többet súlyzóztunk és ergométereztünk. Egyszóval edzés szempontjából remek kis túra volt.
– Lesiklással nem is próbálkoztak?
– Ôszintén szólva a nap végére legtöbbször annyira fáradtak voltunk, hogy nem maradt erőnk lecsúszni. Jó, ha háromszor fönn voltunk a pályán. De nem is ez volt a cél.
– Lehet, hogy én leszek a rossz hír hozója, de edzőtáborozásuk alatt megjelent az interneten, miszerint a sydneyi olimpiai bajnok szlovén párost az egyéni próbálkozások után ismét összeülteti a szövetsége. Tudnak róla?
– Várható volt. Mindketten, Iztok Cop és Luka Spik is próbálkozgatott egyesben, és Cop nem is volt rossz, ám sem tavaly, sem az idén nem tudott világbajnoki aranyérmet nyerni. Érthető, ha a szövetségük úgy gondolja, kétpárban nagyobb esélyük van az olimpiai bajnoki címre. Meglepetésről tehát szó sincs, és a felkészülésünket sem befolyásolja, elvégre azokat kell majd megvernünk, akik ott lesznek Athénban. Különben még örülünk is, hogy indulnak, mert így legalább teljes lesz a mezőny.
– Nem mondja, hogy már csak azt várják, hogy a legutóbbi olimpiai ezüstérmes norvégok is visszatérjenek?
– Erre viszonylag kicsi az esély, mert míg az egyikük eléggé eltűnt a mezőnyből, a másikuk egyesben augusztusban, Milánóban világbajnok lett. Így aztán náluk az a reálisabb, ha Olaf Tufte marad az egyesnél Athénban.
– Gyakran gondolnak az olimpiára?
– Természetes, hogy gondolunk rá, hiszen a következő időszakban mindent annak rendelünk alá, hogy amikor eljön az ideje, a lehető legjobban szerepeljünk.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
35 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
40 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
47 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
49 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik