A Valencia úri egyesület

CSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZSCSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZS
2004.10.18. 22:03
Címkék
A jelek szerint pillanatnyilag az istenek is a Barcelona mellett állnak: a több éve csak vegetáló óriás ebben az évadban fantasztikusan játszik (hét forduló után hat győzelem és egy döntetlen a katalánok mérlege, ami rekordbeállítás a klubnál), miközben a legfőbb vetélytársak sorra lemorzsolódnak.
A Real Madrid és a Deportivo már a kezdetek óta gyengélkedik, a címvédő Valencia azonban többé-kevésbé tartotta a félelmetes tempót - vasárnap estig. Akkor Claudio Ranieri fiai a Sevillát fogadták, amely már az előszezonban is villogott, és jó formáját a tétmérkőzésekre, így a Valencia elleni fellépésre is sikerült átmentenie.
A Mestallában többnyire az történt, amit a Valencia akart, ám a gól csak nem akart összejönni a fekete-fehéreknek. Végül Aitor Ocio kisegítette őket, amikor Corradi beadásába úgy nyúlt bele, hogy a labda a kivetődő Esteban mögött a hálóba hullott. Öt perc elteltével aztán az Aranda passzával kilépő Júlio Baptista egyenlített, majd a hajrában maga a feladó fordította meg az állást. A Sevillából akkor már csak tíz ember volt a pályán - a Canizaresszel kakaskodó Daniel Alvest állították ki -, és még hátravolt az est egyik legérdekesebb jelenete: Joaquín Caparrós edző úgy döntött, hogy a partvonal mellett ápolt Arandát, a döntő gól szerzőjét lecseréli. Azonban a támadó erről nem értesült, visszakéredzkedett a pályára, be is ment, viszont ezért azonnal kapott egy újabb sárgát a már meglévő mellé, így a játékon kívüli kiállítás sorsára jutott. A valenciaiaknak ekkor már nem volt kedvük nevetni, ráadásul egy-két elvetemült vezető azt tanácsolta az új elnöknek, Bautista Solernek, hogy az eset miatt óvják meg a mérkőzést. A presidente elutasította ezt, mondván: "A Valencia úri egyesület, amely nem fog kibúvót keresni, ha vereséget szenved." A címvédő ezzel a vereséggel ötpontos hátrányba került a listavezető Barcával szemben, és már csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a Sevillát.
Valencia így sem maradt öröm nélkül, a város másik büszkesége, a Bernd Schuster irányította Levante ugyanis több mint negyven év elteltével idegenben nyert első osztályú bajnoki mérkőzést. A piros-kékek mindössze egyszer tudtak vendégként győzni abban a két szezonban (1963-64, 1964-65), amelyet a spanyol klubfutball legmagasabb osztályában tölthettek. Akkor - 1964. március 19-én - a Valladolid otthonában nyertek 2-1-re, most vasárnap pedig a Numanciát fektették két vállra idegenben. "Felőlem már most befejezhetnénk az idényt. Olyan jó bemenni az öltözőbe, az egész egyesületen belül nyugodt a hangulat" - mondta Pedro Villaroel, a Levante elnöke.
Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
16 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
29 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
32 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
37 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
49 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik