Idény, bajnokság nélkül

SZ. A.SZ. A.
2004.10.29. 21:40
Címkék
Ez majdnem olyan jó, mint a miénk. A derék ausztrálok is szervezik a bajnokságot, 2005. őszi tervezett starttal&
Az egész alapja az, hogy a földrésznyi országban mérhetetlen apátia övezi a világot egyébként bármikor lázba hozó labdarúgást. Odaát a rögbi a menő, jó adu még az ellenzék kezében, hogy a "socceroos" becenéven futó ausztrál nemzeti válogatott 1974 óta nem járt világbajnokságon, legalábbis érdekeltként. (Periodikusan beígérnek Óceániának - egyszersmind Ausztráliának - egy automatikus helyet a vb-kre, aztán mindig visszavonják az ajánlatot, így mérkőzni kell valamely egyéb kontinens ötödik vagy hatodik helyezettjével, az pedig néha túl nehéz.) Az elméletileg jövőre induló bajnokság nyolc tagját a héten kellett volna megnevezni, de különböző financiális akadályok miatt ez elmaradt. Leginkább a főszereplők, a játékosok tartanak be a szervezőknek, kevesellvén az évi 90 ezer dolláros megajánlott fizetést. A helyi fejesek ugyanis jó nagy előrelátással fizetési sapka alkalmazását tartják az egyik sarokpontnak, ami az NHL helyett mostanság futó fiskális szappanoperát tekintve nem butaság. Ráadásul egy-egy sztár kiemelt javadalmazása engedélyezett volna. Ám ez még mindig nem elég, mert például az egyik neves ausztrál játékos, Ante Milicic kétszázezret keres Malajziában, pluszban kapott egy házat, autót, és megduplázzák a bérét, ha a csapat bejut az ázsiai BL-be. Arra pedig, hogy az Angliában profiskodó labdarúgók (a liverpooli Kewell például) hazatérjenek, az esély egyenlő a nullával. Tavaly a kormány már olyannyira katasztrofálisnak vélte a helyzetet, hogy a labdarúgó-szövetség teljes vezérkarának a lemondást javasolta…Aztán a rögbiliga volt vezetője, John O’Neill lett a főnök, akinek első húzása volt, hogy a megálmodott 13 résztvevőt nyolcra csökkentette. A csapatok a nagyvárosokból jönnének, a Newcastle edzője meg egy nagyágyú, az Auszráliában már dolgozó Terry Venables lenne (jó esetben lesz is, persze nem központi akaratból). Ami gond, hogy a melbourne-i tulajdoni viszonyok korántsem tiszták, és a tőke megléte sem bizonyított. Ugyancsak kusza a helyzet az Adelaide-nél, amely gárda vezetői előbb visszavonták a nevezést, aztán egy hét múlva újra beadták… Ami érdekes: a bajnokságnak már van aláírt tévészerződése, névadó szponzora is hamarost. 2005 szeptemberéig talán csapatai is lesznek.
Legfrissebb hírek

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
6 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
30 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
38 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
39 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
47 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik