Erős idegzetű fővárosiak

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2005.04.18. 23:32
Címkék
"Elértük a célunkat" - kezdte a BSE-Nyíregyháza női röplabda Extraliga-elődöntő első mérkőzésének értékelését egy meglepő kijelentéssel a 3:1-es vereséget szenvedő Nyíregyháza vezetőedzője, Ludvig Zsolt. A tréner ezután folytatta a meghökkentést: "A találkozó előtt azt szerettem volna, hogy megtörjük a városmajoriak ellenállását, megbontsuk az egységüket, és ez - érzésem szerint - sikerült is. Mezőnyvédekezésben, nyitásfogadásban és a végjáték-szituációk kezelésében feltétlenül javulnunk kell a következő találkozókon."
Ludvig Zsolt tehát példásan optimista, Kasziba István, a BSE mestere pedig jó szokásához híven realista: "Két hasonló képességű csapatból egyszer az egyik nyer, máskor a másik. Kevesebbet hibáztunk, és éltünk a pályaelőnyünkkel."Az idén tehát nem ismétlődik meg a tavalyi elődöntő koreográfiája, amikor négy mérkőzésen rendre a vendégcsapat - a BSE és akkori ellenfele, a Kecskemét - nyert, a városmajoriak végül az utolsó, ötödik meccsen tudtak a Szamos utcai csarnokban győzedelmeskedni. Hazai pályán a jelek szerint nem megy a Kecskemétnek, amely a Vasastól kapott ki az elődöntő másik ágán 3:0-ra. "A játszmák eredményei is mutatják, hogy rendkívül izgalmas meccset játszottunk, de a végjátékot mindháromszor mi bírtuk jobban idegekkel" - világította meg a simának tűnő győzelem mibenlétét Előd János, a Vasas technikai vezetője. - Most következik a kötelező feladat, az idegenbeli siker után megnyerni a hazai mérkőzést." Szabó Anita, a Kecskemét csapatkapitánya a körülményekről szólt, és kijelentette: "Egyáltalán nem zavart minket, hogy a Vasas szurkolótábora Folyondár utcai körülményeket teremtett, mert a mérkőzés közben csak a játékra figyeltünk, és nem a közönséggel foglalkoztunk. Vereségünket a tizennyolc tizenkettőnél támadt zavar okozta, mert utána már nem tudtunk tovább lépni." Az elődöntő második mérkőzései ma egyaránt 18 órakor kezdődnek.
Legfrissebb hírek

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
8 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
15 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
17 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
40 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
43 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
59 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik