Remsei: búcsú a baba miatt

Cs. B.Cs. B.
2005.05.11. 20:46
Címkék
Remsei Mónika nevét hiába kerestük az idei első, szegedi vb-válogató verseny eredménylistáján, pedig az utóbbi években szinte ő jelentette az állandóságot női válogatottunkban. Nos, Remsei ezúttal nem sérüléssel bajlódik - azért abból is kijutott neki pályafutása során -, hanem babát várnak kedvesével, a vb-bronzérmes Kokas Gergellyel, aki már ugyancsak búcsút intett az élsportnak.
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
Október végére várja a babát Remsei Mónika, aki így búcsút int a válogatottnak, és csak edzôsködni fog (Fotó: Meggyesi Bálint)
- Egy hosszabb pihenő után még megkezdtem a felkészülést erre a szezonra, ám az ergométeres bajnokság hetében kiderült, itt van a baba - mondja a Győri Vízügy Spartacus EK világbajnoki hatodik helyezettje. - Kivártunk egy kicsit, aztán szóltam a kapitánynak, hogy lemondom a válogatottságot, mert most épp az utánpótlásról gondoskodunk.

- Mikorra várják a kicsit?
- Hivatalosan október harminc- egyedikén érkezik, ezért a nyár folyamán nézőként biztosan sok versenyen ott leszek. Emellett pedig Csepelen segédedzősködöm.

- Milyen korosztállyal foglalkozik?
- Tanulókkal, most épp egy négyfős csapatom van, nekik próbálom meg mindazt átadni, amit eddig elsajátítottam, tapasztaltam.

- Azt elképzelhetőnek tartja, hogy a szülési szabadság után még visszatér az élsportba?
- Volt már rá példa, elég csak a román Elisabeta Lipára gondolni, aki negyvenévesen is képes volt a megújulásra, és olimpiai bajnok lett nyolcasban, ám nem hiszem, hogy én visszatérek. Eleget dolgoztam, jöjjön már az új generáció. Egyébként az utóbbi időben a női élmezőnyből sokan abbahagyták, elég csak Kulifai Krisztinára, Székely Viktóriára vagy Barz Gittára gondolni, márpedig ők mind fiatalabbak nálam két-három évvel. Szóval ez a dolgok normális rendje. Jelenleg egyébként a párom, Gergő is elsősorban a nemzetközi szövetség versenyzőbizottságának a tagjaként van kapcsolatban a sportággal, amit nagyon lelkesen csinál, evezni ugyanis nem igen van ideje a munkája mellett.

- A családi evezőshátteret tekintve, szinte már most lefogadható, hogy a csemete előbb ül majd hajóba, mint biciklire.
- Az biztos, hogy sokat lesz víz környékén. Ennél többről viszont még igencsak korai lenne beszélni.
Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
14 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
21 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
24 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
47 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik