Dégi, Antoni: piros lámpa

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2005.07.25. 22:47
Címkék
A strandröplabda Nyugat-kör első és második fordulóját is a Dégi Barbara, Antoni Krisztina páros nyerte meg. A duónak egyáltalán nem volt könnyű dolga, hiszen Tatán ott volt a mezőnyben többek között a Pethő Anita, Nyári Virág, a Józsa Zsuzsanna, Dambendzet Nathalie kettős, valamint a Kiss testvérpár is. Dégiék ebben a mezőnyben is az első helyen tudtak végezni, és győzelmükkel sokak elismerését kivívták. A sikerduó az elmúlt hétvégén a Kelet-kör miskolci állomásán szerepelt (kell-e mondani: megnyerte&), péntektől vasárnapig pedig a gyenesdiási országos bajnokság következik.
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Dégi Barbara (jobbra) csalódott
Illetve csak következne, mert a Dégi, Antoni kettős nem indulhat az ob-n! Részben a lányok is hibáztak, hiszen a nevezési határidő lejárta után fél nappal jelezték részvételi szándékukat, ám a főszervező Oláh János szerint ez még nem lenne akadály. "A férfiak között is vannak olyan egységek, akik később regisztráltatták magukat, a nevezéseket csak a hét elején zárjuk le, mert náluk a létszám várhatóan tizennégy-tizenöt csapat körül lesz" - árulta el a Magyar Röplabdaszövetség Strandröplabda-bizottságának elnöke.

Az ellentmondást továbbra sem sikerült feloldanunk: ha az urak még nevezhetnek, miért nem indulhatnak akkor a hölgyek? "Mondtam Barbiéknak, hogy hozzanak még négy vagy öt párost, akkor indulhatnak ők is, de a válasz az volt, nem olyan fontos, akkor inkább elmennek egy Kelet-kör-fordulóra. A nevezési határidőn belül nyolc női duó regisztrált, így egyszerűen le tudjuk bonyolítani az ő versenyüket az úgynevezett nyolcastábla-rendszerben. De mit csináljuk Dégiékkel mint kilencedikekkel? A férfiaknál akkor is tizenhatos táblát tudunk alkalmazni, ha nem gyűlnek össze pontosan annyian, legfeljebb kihagyunk egy-két helyet" - magyarázta Oláh János.

Dégi Barbara, a Vasas Extraliga és Magyar Kupa-győztes játékosa így reagált: "Nagyon szerettünk volna indulni a bajnokságon, de nem tudtunk szerezni még négy vagy öt párost - azt hiszem, ez nem is a mi dolgunk. Csalódottak vagyunk, mert szerintem jó játékkal az élmezőnyben végezhettünk volna, sajnálom, hogy - ha csak fél nappal is, de - lemaradtunk a nevezésről." ---- N ---- E
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína

Foci vb 2026
7 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
18 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
23 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
30 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
32 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
56 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik