Kész a többfrontos harcra Ludvig Zsolt együttese

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2005.08.12. 00:06
Címkék
Noha 2000 óta a legutóbbi évad zárásakor fordult elő először, hogy cím nélkül maradtak a nyíregyházi női röplabdázók, a bajnokságban és a kupában szerzett ezüstérmet mégsem tragédiaként élték meg a szabolcsi megyeszékhelyen. Azt megelőzően a kupaarany az NRK-hoz került, de a bajnoki negyedik helyezés csalódást okozott - öszszességében azonban előrelépett Ludvig Zsolt edző csapata.
A napokban azzal a céllal kezdte meg a felkészülést a gárda, hogy a tavalyihoz hasonló, meghatározó szerepet játsszon a következő szezonban. Ennek megfelelőek a játékosmozgások is, hiszen a nyíregyháziak kötelékébe tartozik Kovács Eszter, a korábbi miskolci center, aki már a válogatottban is bemutatkozott. Ugyancsak van címeres mezes múltja Szabó Anitának, aki szintén új játékos, bár korábbi kenyéradójával, a kecskeméti klubbal még néhány formalitást el kell intéznie. Szabótól egyébként az Akimova távozása óta meglévő előkészítőproblémák megoldását várnák Nyíregyházán.Az ukrán Diana Timcsenkóval nem hosszabbítottak szerződést. Nem ő az egyedüli távozó, Adorján Anikó családi okok miatt ment el. Visszatérve a keretbővítéshez: még egy külföldi, kettes helyen bevethető ütőt szeretne igazolni a Ludvig-stáb, miután az erre a szerepkörre kiszemelt kecskeméti Ékes Eszter a Vasas invitálását fogadta el. A fiatalok kontingensét bővíti az NB II-es Örökösföld-Bujtos SZSE-től érkezett Czipták Nikoletta, ő a tizennégyes keretből Kinyik Mónikával, Sipos Tímeával és Sipos Zitával együtt a juniorkorú játékosok közé tartozik.A Nyíregyháza a következő idényben többfrontos harcot vív majd, hiszen a bajnoki és kupaküzdelmek mellett az Interligában és az Élcsapatok-kupájában is fellép. Ludvig Zsolt nem titkolja, célkeresztben most az utóbbit tartják, hiszen azt szeretnék, ha az október 7-9-én Nyíregyházán rendezendő csoportkörre kerülne csúcsformába a csapat. Addig a bajnoki küzdelmek is beindulnak - bár a nemzetközi felkészülési tornák miatt az első két forduló mérkőzését valószínűleg elhalasztják a nyíregyháziak.
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
19 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
43 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
52 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik