Önostorozásra kényszerültek a kajak négyes tagjai

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2005.09.05. 13:05
Címkék
Rossz döntést hoztunk - vonták le a következtetést egységesen a magyar férfi kajaknégyes tagjai azt követően, hogy a kétszeres olimpiai bajnok kvartett leszerepelt a zágrábi világbajnokságon. Mindez úgy történt, hogy a középdöntőben szándékosan végeztek a brazilok mögött a kilencedik helyen, hogy ne jussanak be a döntőbe, ahol szerintük úgysem lett volna esélyük a dobogós helyezésre.
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre
A kétszeres olimpiai és világbajnok kvartett úgy gondolta, semmi esélye az éremszerzésre

A férfi kajak négyes ma sajtótájékoztatót tartott, amelyen Horváth Gábor, az egység rangidős szószólója kijelentette: "Rossz döntést hoztunk, de négyen közösen jutottunk erre az elhatározásra."

A kétszeres olimpiai, 1999-ben pedig világbajnok Horváth, Vereckei, Storcz, Kammerer kvartett a zágrábi világbajnokságon nem tudta megnyerni saját előfutamát 1000 méteren (ez automatikus döntőbe jutást jelentett volna), majd a középfutamban gyakorlatilag szándékosan végzett a mezőny legvégén, így kiesett. A mögöttes megfontolás a következő volt: mivel úgy érezték, hogy hiába jutnának a döntőbe, ott nem tudnának a dobogón végezni, inkább az "önkéntes" búcsú mellett döntöttek, hogy Vereckei Ákos és Kammerer Zoltán szombaton pihenhessen a vasárnapi 500 méteres döntőkre. (Vereckei végül egyesben ötödik, Kammerer Kucsera Gáborral párosban negyedik lett.)

Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
"A pihenőnket nem akartuk feláldozni, és ez nem volt szép dolog tőlünk" - szórt hamut képletesen a saját fejére Kammerer Zoltán, akinek így sem sikerült dobogóra állnia az 500 méteres távon. - Az egyik ujjunkat meg kellett harapni, de nem jól választottunk."

A háromszoros olimpiai bajnok Kammerer adta a leginkább egyenes választ arra a kérdésre, hogy a zágrábi fiaskó után van-e még jövője ennek a négyesnek.

"Nehéz kimondani, de úgy gondolom, itt a vége - jelentette ki a 27 éves versenyző. - Az lehet, hogy kisebb versenyeken még összeülünk majd, de nagy világeseményen már biztosan nem."

Storcz Botond
Storcz Botond
Storcz Botond
Storcz Botond úgy fogalmazott, hogy nem lát sok esélyt a folytatásra, de azt egyelőre nem tudja kimondani, hogy biztosan véget ért a négyes közös pályafutása.

Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
"Soha nem tudni, mit hoz a jövő, de az biztos, hogy ez a legjobb csapat, amelyben valaha szerepeltem. Jövőre nem, de örülnék, ha 2007-re ismét összeállna a négyes" - nyilatkozta a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Vereckei Ákos.

Horváth Gábor
Horváth Gábor
Horváth Gábor
A kvartett doyenje, a 34. évében járó Horváth Gábor kijelentette: a 2008-as pekingi olimpiáig nem tervez, azonban a jövő évi szegedi világbajnokságon még mindenképpen indulni szeretne, tehát addig biztosan nem teszi le a lapátot.

Vereckei kérdésre válaszolva elmondta még: úgy gondolja, hogy Sári Nándor, Horváth, Storcz és Kammerer edzője felülvizsgálja majd azt a kijelentését, amellyel egyedül őt (Vereckeit) tette felelőssé a sikertelen vb-szereplésért, mondván, amióta Séra Miklós irányítja Vereckei edzéseit, azóta rendkívül nehezen sikerült időpontot találni a közös edzésekre.

"Sári Nándor kiváló szakember, akit a rossz szereplésünk érthetően komoly stresszhelyzetbe hozott, és ő ebben a helyzetben mondta azt, amit mondott - magyarázta a 28 éves versenyző. - Úgy gondolom, hogy ezt a megállapítását később felülvizsgálja majd, és arra jut, hogy nem lehet egy embert felelőssé tenni azért, ami történt."

"Valóban sokkal nehezebb volt így közös edzésidőpontban megállapodni, de végülis tudtunk eleget tréningezni, tehát nem ezen múlott" - fűzte hozzá ehhez Horváth Gábor.
A Horváth, Vereckei, Storcz, Kammerer kajak négyes eredményei:
1999, Milánóvilágbajnokság1. hely
2000, PoznanEurópa-bajnokság2. hely
2000, Sydneyolimpia1. hely
2001, MilánóEurópa-bajnokság5. hely
2004, PoznanEurópa-bajnokság1. hely
2004, Athénolimpia1. hely
2005, PoznanEurópa-bajnokság6. hely
2005, Zágrábvilágbajnokságnem jutnak a döntőbe
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
5 perce

Akropolisz-rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
8 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
9 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
16 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
19 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
28 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
30 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
36 perce
Ezek is érdekelhetik