Mosolya örökre velünk marad

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2006.01.19. 01:46
Címkék
Tavaly január 19-én átmozgató edzésre indult el sukorói otthonából Kulcsár Anita, ám Velence közelében autójával lecsúszott az útról, fának ütközött, s a helyszínen belehalt a balesetben szerzett sérüléseibe.
Egy év telt a felfoghatatlan tragédia óta, s bár azóta már új bajnokság zajlik, s a válogatott is túlvan egy világbajnokságon, a világklasszis beállós emléke cseppet sem halványul. Hogyan is lehetne elfeledni Anita önfeledt gólörömét, mosolyát, s találatait, amelyek oly sokszor jelentettek győzelmet csapatának.
Kulcsár Anita emlékét igyekszik méltóképpen megőrizni a magyar kézilabda- és sporttársadalom. Utolsó klubja, a Dunaferr augusztusban, hagyományteremtető szándékkal rangos emléktornát rendezett, Anita mezszámával ellátott pólókat vehettek a szurkolók, a bevételből pedig a feledhetetlen beállós nevét viselő alapítványt hoznak létre.

A World Handball Magazin és a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) internetes voksolásán hatalmas fölénnyel választották meg a 2004-es esztendő legjobb kézilabdázójának, s a szentpétervári világbajnokság kapcsán is minduntalan felmerült: mi lenne, ha Kulcsár Anita is ott lehetne a magyar válogatottban?
Hatalmas űr maradt utána, s nemcsak azért, mert valóban a világ legjobb beállósa volt. Nemcsak a játékos hiányzik a pályákról, hanem az ember, akit képtelenség volt nem szeretni.

Dunaújvárosban nagyon nehéz volt a 2005-ös tavaszi szezon Kiss Szilárdnak és segítőinek: a szakma mellett folyamatosan ápolnia kellett a tragédia súlya alatt megtört játékosok lelkét is. Egy videoelemzésen például olyan mérkőzés kazettája került elő, amelyen Anita is játszott. Amint feltűnt a beállós, azonnal abba kellett hagyni a vetítést…

Manapság csendben emlékeznek a társak a Dunaferrnél, az Eszperantó úti csarnokban pedig ott látható a visszavonultatott 22-es számú mez. Ma este, a tragédia évfordulóján gyertyát gyújtanak a csarnoknál, február 4-én, a Győr elleni rangadó előtt pedig a létesítmény bejáratánál felavatják Kulcsár Anita emlékművét.
Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
6 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
23 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
37 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
38 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
44 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
45 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
48 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
51 perce
Ezek is érdekelhetik