Formagyakorlat a cívisvárosban

L. PAP ISTVÁNL. PAP ISTVÁN
2006.02.03. 02:39
Címkék
Jó hír, hogy már csütörtökön véget értek a csütörtöki program mérkőzései, a monstre mezőny minden súlycsoportban eljutott a legjobb négyig – legjobbjaink egyelőre állják a sarat.
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen
Czeglédi Zsolt
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen
Czeglédi Zsolt
Kalucza Norbert (balra) hívei örülhettek, kedvencük biztosan nyert az iráni el-Maszri ellen

Kalucza Norbert decemberben az 51 kilós bajnoki döntőben máig vitatott meccsen legyőzte a vb-ezüstérmes Bedák Pált. Pimpa azóta visszafogyott 48 kilóba, a súlycsoport válogatottja, Oltványi Dávid pedig eggyel feljebb ment, továbbá itt sincs Debrecenben, így aztán a hajdúsági Kalucza lett legfőbb légsúlyú reménységünk. Hatalmas hangzavarban, mindent elsöprő buzdítás mellett meg is nyerte a szíriai el-Maszri elleni negyeddöntőjét, így mindenki elégedett lehet, aki őt várja a Bocskai-emlékverseny dobogójának tetejére.

Ettől még nem ártott volna a meccs első két menetét is komolyan meghajtania, mint ahogyan az 54 kilós Bedák Zsolt és az 57 kilós Varga Miklós sem lehet büszke arra, amit a mérkőzések elején produkált, a ragyogó finis az országhatárokon túl már nem biztos, hogy elég a fordításra. Rossz példát láttunk már erre eleget a közelmúlt világ- és Európa-bajnokságain. És akkor arról már szó se essék, hogy az összeszedett produkcióval előrukkoló Dudás Tibor (60 kg) már nem először mutatja ki minősíthetetlen módon felháborodását – most éppen a közönség füttyszavára reagálva…

Vegyenek példát Bedák Pálról (48 kg), Káté Gyuláról (64 kg) vagy éppen Szili Istvánról (69 kg), akik egyaránt ellentmondást nem tűrő, az első másodperctől az utolsóig domináns, közönségkedvenc bunyóval nyomatékosították az ellenfélben, hogy ki az úr a háznál.

Másfél évvel az olimpia után, az idei – júliusban Európa-bajnokságot felvonultató – szezon legelején válogatottjaink egyfelől idény eleji, másrészt kifejezetten biztató formát mutattak. Az ilyesmi természetes ilyenkor, februárban. Az egyetlen Nagy Andrást leszámítva, valamennyien ott toporognak az éremcsatákban.
Más kérdés, hogy a formaidőzítés vélhetően 2006-ban sem elsősorban a Bocskai-emlékversenyen a legfontosabb, de azért most sem árt, ha némi önbizalmat nyernek a bunyósok a későbbiekre.

Ruszkik, vissza?
Az örmény bíró CCCP feliratú, hófehér, szovjet címeres melegítőben feszít a szorító mellett – elvben tehát azon sem kellene meglepődnünk, ha német kollégája a másik, minden ízében rokon totalitárius rendszer jelképeivel felelne rá a hét végén. Illetve: dehogynem kellene. Arrafelé már rég észhez tértek – mert észhez térítették őket.
Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
21 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
29 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
45 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
56 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik