Káté győzelemmel ünnepelt

L. PAP ISTVÁNL. PAP ISTVÁN
2006.02.04. 01:42
Címkék
Felfokozott, ideges hangulatú elődöntők után végül nyolc magyar jutott be a debreceni Bocskai-emlékverseny fináléjába. Köztük azok, akiktől 2006-ban, az Európa-bajnokságon is a legtöbbet remélhetjük.
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot
Czeglédi Zsolt
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot
Czeglédi Zsolt
Káté Gyula (kékben) örmény ellenfele kilátástalannak érezte a harcot

Az ember gyomra gyakran összerándul, ha bokszbírót lát működés közben, legyen az magyar vagy külföldi – mindegy. A megfelelni vágyás és a szakmai alkalmatlanság ritkán látható, látványos tort ül Debrecenben. Még csütörtökön egy iráni, a pénteki negyeddöntőben pedig egy román dobta elkeseredésében a fejvédőjét a lelátóra, és valóban: minden racionalitást felrúgó, értelmetlen döntések borzolták a szurkolók – és főleg az öklözők – idegeit.

Szépen ki is alakítottak két színmagyar döntőt, 54 és 57 kilóban, ami önmagában nem lenne baj, csak az egyik legtöbbre hivatott bunyósnál, a 69 kilós Szili Istvánnál akartak kompenzálni. Majdnem sikerült is nekik. Szerencsére csak majdnem.

Dudás Tibor (60 kilogramm) meccsét tulajdonképpen el lehetett venni (elég kilátástalanul bokszolt a magyar amatőr-ökölvívás egyik legtöbbre hivatott alakja), de az ilyen összecsapásokat szerte a világban ritkán veszíti el a házigazda. Csak nálunk.
Ezzel együtt a töméntelen ki nem érdemelt siker után néhányan megszenvedtek azért, hogy kihirdethessék jogos diadalukat, Szili például hátrányból futott neki az utolsó két percnek, szerencsére volt benne elég szufla a fordításra. A nehézsúlyú Darmos József is minden energiát mozgósított a fináléért, amelybe végül összesen nyolc magyar jutott be.

Köztük világ- és Európa-bajnoki bronzérmesünk, Káté Gyula, aki roppant taktikusan tette a dolgát a szorítóban, nem ment fejjel a falnak, azt már csak örmény ellenfele tudhatja, hogy a harmadik menet után miért ítélte kilátástalannak a további küzdelmet, és adta fel a mérkőzést. Akárhogy is van, az MTK klasszisa döntőbe jutással ünnepelhette 24. születésnapját. No meg azzal a valószínűtlenül nagy arany kesztyűvel, amelyet Csötönyi Sándortól, a magyar szövetség elnökétől kapott erre a jeles napra.

Szombat délután 17 órától 11 döntővel, 8 magyar ökölvívóval zárul az évadnyitó Bocskai-emlékverseny – az aranycsatákat a www.nso.hu honlapon élőben követhetik olvasóink.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
16 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
22 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
30 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
35 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
50 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
59 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik