Nők után, Düsseldorfban

M. A.M. A.
2006.03.03. 01:07
Címkék
Gyakorlatilag eldőlt, hogy Erdei Zsolt, a WBO (Bokszvilágszervezet) félnehézsúlyú világbajnoka ötödször május 6-án Düsseldorfban teszi kockára koronáját. Bár Madárnak eredetileg „saját” gálát ígért klubja, az Universum Box-Promotion, végül a május végi rendezvényből semmi sem lesz, így a magyar bunyós „csak” második számú meccset vív, a fő attrakció Regina Halmiché, aki Miló Viktóriával találkozik a WIBF légsúlyú koronájáért kiírt összecsapáson.
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
Danis Barna
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
Danis Barna
Erdei nem akart saját gálára várni, örül, hogy májusban bokszolhat
„Kilencvenkilenc százalék a düsseldorfi mérkőzésem – mondta Erdei Zsolt. – Eredetileg nem így tervezték, nekem május huszadikán lett volna jelenésem, de Klaus-Peter Kohl tulajdonos azt mondta, a ZDF hibájából az a gála elmarad, ezért áttesznek Düsseldorfba. Sok választásom nem volt, ha ragaszkodtam volna a főmérkőzéshez, július-augusztusig kellett volna várnom. Nekem az túl messze volt. Kohl azzal próbált nyugtatni, hogy Regina mindig magas nézettséget hoz, ő tízkor bunyózik, nézik vagy hatmillióan, és amikor én tizenegykor ringbe lépek, sokan a képernyő előtt maradnak, megvárnak, és nekem is jó átlagom lesz. Mindegy, az a fontos, hogy bokszolhatok.”

A felkészülés menetében az időpontváltozás dacára semmiféle változás nem lesz, gyorsítani nem kell, hiszen Madár önszorgalomból már hetek óta tréningezik.

„Összesen tizenöt hetet gyakorolhatok a gála előtt, ami több mint elég – fogalmazott Erdei. – Az első hetekben még nem kellett teljes programot futnom, csak heti egy edzésem volt, március hatodikától viszont már minden a régi kerékvágásban zajlik, és jön a napi két kínzás. Időben vagyok, már futok, erősítek, fogytam is, sportolói kinézetem van, erre az állapotra lehet és kell alapozni.”

Az ellenfél kilétéről egyelőre nincs információja Erdeinek, de szerinte az Universum még nem tett le arról, hogy újabb nehéz mérkőzést hozzon össze neki, a másik eshetőség, hogy a WBO-rangsor első tizenöt helyezettje közül kap valakit. „Az utóbbira van nagyobb esély, abban reménykedem, hogy az ősszel jöhet majd a nagy durranás. Senki elől sem térek ki, világbajnok vagyok, akit hoznak, azt kell legyőznöm” – jelentette ki a magyar bunyós.

Erdei és Miló mellett még egy magyar bokszoló, a veretlen nagyközépsúlyú reménységünk, Balzsay Károly szerepel majd Düsseldorfban.
Legfrissebb hírek

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
2 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
5 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
27 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
41 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
53 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik