Megszabadultak a tehertől

Sz. G.Sz. G.
2006.03.04. 01:50
Címkék
A TEVA-VasasPlaket feszültségmentes francia kiruccanáson vesz részt Marseille-ben, köszönhetően annak, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül kivívta a negyeddöntőbe jutást az Euroliga B-csoportjában. Ha pedig nagyon csűrjük-csavarjuk a dolgot, a piros-kékek elsőségét sem vetjük el, beismerve, ez inkább csak álom. Az kellene hozzá, hogy az Olympiakosz nyerjen Dubrovnikban, Földi László együttese pedig legyűrje a francia bajnokság éllovasát szombaton.
„Nem hiszem, hogy a továbbjutást elszalasztó athéniek olyannyira motiváltan érkeznének Horvátországba, hogy megleckéztessék a Jugot – mondta Földi László. – Mi viszont nyerni akarunk. A nyomás csökkent, ezúttal csak a presztízs a tét, hogy a magyar csapatnak le kell győznie a franciát. Néhány dolgot ki szeretnénk próbálni a meccsen, és ha alkalmam nyílik rá, minél többet játszatom majd a fiatalokat.”

A szakvezető a héten visszafogta az edzések intenzitását, Steinmetz Ádám pedig eleve kénytelen volt pihenni. A Domino elleni bajnokin már a második negyedben felrepedt a bőre a szemhéj és a szemöldökcsont találkozásánál, azaz tetszetős „smink” díszíti a center arcát. Steinmetz tetanuszt kapott, s mert belázasodott, csak csütörtökön tréningezett első alkalommal. Gondot okoz még Kelemen Zoltán fájó válla, ami viszont nem akadályozza meg, hogy szombaton ott legyen a többiekkel.

Ha az Olympiakosz nem tesz csodát, és a második helyen „ragad” a Vasas, a három olasz csoportelső (Posillipo, Savona, Recco) valamelyikét kapja a negyeddöntőben. „A fene sem tudja, melyik lenne jobb a másiknál – mondta Földi. – Mind a három nagyon erős csapat. A Dubrovnik ellen itthon, a Honvéd ellen a Kőér utcában bizonyítottuk, hogy mindenkit el tudunk csípni, azaz állunk elébe a feladatnak.”

Először Méhes Jenő szakosztály-igazgató tudja meg, ki lesz az ellenfél a negyeddöntőben. Vasárnap reggel ugyanis Marseille-ből Rómába, a hétfőn délben tartandó sorsolás színhelyére repül.

Szépítenének

A francia bajnokságban százszázalékos Marseille magyar légiósa, Tromler Miklós így látja az esélyeket: „Szeretnénk egy pontot elcsípni, hogy szépítsünk a rossz statisztikánkon. Nem vesszük könnyedén a meccset, nem csak a gatyánkat dobjuk be a vízbe. Megnéztük videóról a budapesti találkozót, és ha nem is alapozunk rá, úgy gondoljuk, hogy a továbbjutás tudatában talán nem lesz annyira eltökélt a Vasas.”
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
15 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
28 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
40 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik