Nem hibáztak az újpestiek

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2006.03.09. 01:03
Címkék
Gyors fordulatot vett a Vasas–Újpest mérkőzés ügye. Mint arról beszámoltunk, a 3–2-es lila-fehér győzelemmel záruló találkozót követően felröppent a hír, hogy az angyalföldi klub megóvhatja a találkozót, ugyanis a Megyeri úti csapatban pályára lépett Füzi Ákos is, akit február 8-án a szlovák Spartak Trnava elleni barátságos mérkőzésen kiállítottak, a fegyelmi bizottság pedig nem tárgyalta az ügyet, így a labdarúgó játékjogát fel kellett volna függeszteni. A testület elnöke, Birinyi István az üggyel kapcsolatban elmondta: nem foglalkoznak Füzi Ákos esetével.

„A bizottság kedden kapta meg az Újpest levelét, amelyben tájékoztatta a szövetséget, hogy a játékosát a barátságos nemzetközi mérkőzésen kiállították – mondta Birinyi István. – Ilyenkor el kell bírálni, hogy foglalkozunk-e az üggyel, vagy sem. Nos ebben az esetben úgy döntöttünk, hogy nem rendelünk el fegyelmi eljárást, mégpedig azért, mert Füzi Ákos a kérdéses mérkőzés időpontjában nem volt az Újpest játékosa. A fegyelmi szabályzat ötödik paragrafusa második bekezdésének B pontja kimondja, hogy csak arra a labdarúgóra vonatkozik a szabály, aki az MLSZ idevonatkozó előírásai szerint igazolt vagy átigazolt játékos. Mivel Füzi Ákos a kérdéses időpontban még az osztrák Admira Wacker labdarúgója volt, vele kapcsolatban nem járhatunk el.”

Az újpestiek még ünnepelhetnek
Az újpestiek még ünnepelhetnek
Az újpestiek még ünnepelhetnek
Lényeges kérdés, hogy az Újpest mikor küldte el levelét az MLSZ nemzetközi osztályára. Nos, a Kisteleki István MLSZ-elnök által elrendelt vizsgálatból kiderült, hogy a lila-fehérek február 13-án faxon juttatták el a szövetségbe a beadványt. Ezt iktatták is, ám ettől kezdve kérdéses az útja – még nem tudni, merre járt az irat 23 napon keresztül…

Angyalföldön furcsállják, hogy ez a „kallódó” levél éppen most került elő. Vancsa Miklós, a Vasas ügyvezetője a következőket mondta: „Felháborítónak tartjuk, hogy a fegyelmi bizottság elnöke úgy nyilatkozik az ügyről, hogy semmiféle beadványt vagy óvást nem látott és nem olvasott. A tények ismerete nélkül állást foglalni nem szerencsés, és akkor finoman fogalmaztam. Mi csak a Kisteleki István által emlegetett rend, fegyelem és törvényesség elvét szeretnénk betartatni.”

Információink szerint az esetleges óvás – a Vasas még nem adta be – hátterében egy székesfehérvári beadvány áll, ám ezt Szieben László, az FC Fehérvár ügyvezetője határozottan cáfolta.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
18 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
23 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
24 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
40 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
51 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik