Kiss Szilárd feláll a padról

S. J.S. J.
2006.03.24. 01:41
Címkék
A Dunaferr NK tulajdonos-elnöke, Takács Csaba csütörtökön bejelentette, közös megegyezéssel nem hosszabbít szerződést a klub Kiss Szilárd edzővel.
A mester döntött: elhagyja Újvárost
A mester döntött: elhagyja Újvárost
Veljanovic Anna
A mester döntött: elhagyja Újvárost
A mester döntött: elhagyja Újvárost
A mester döntött: elhagyja Újvárost
Veljanovic Anna
A mester döntött: elhagyja Újvárost

,,Nagyon szép és eredményes hat évadot dolgoztunk együtt a híres mesterrel – mondta Takács Csaba. – Ugyanakkor mind a tréner, mind az együttes vezetősége úgy érezte, váltásra van szükség. Emiatt nem volt közöttünk semmilyen súlyos vita vagy nézeteltérés, hanem korrekt tárgyaláson döntöttük el, hogy az évad végén megválunk egymástól. Az utóbbi hónapokban nagyon nehéz időket éltünk át, de szerencsére nem lettek úrrá rajtunk a gondok. Mégis sok erőnket felőrölte, hogy sokáig tisztázatlanok voltak bizonyos anyagi és szponzorálási kérdések. Jó hír, hogy a tárgyalások gyakorlatilag lezárultak névadó szponzorunkkal, a Dunaferr Zrt.-vel, és már csupán néhány technikai finomítás van hátra a támogatási szerződésünk aláírásáig.”

A lehetséges új edzőről csupán annyit mondott Takács Csaba, hogy itthoni szakvezetőkkel tárgyalnak, de megállapodást egyelőre senkivel sem kötöttek.
Kiss Szilárd is azzal kezdte, hogy higgadt hangulatú megbeszélésen állapodtak meg.

,,Az egyezség, hogy nem hosszabbítunk szerződést, semmit sem változtat jelentős céljainkon – magyarázta Kiss Szilárd. – Teljes erővel dolgozom az évad végéig a Dunaferrben a csapat sikereiért. A bajnokságban a lehető legjobb eredmény elérésére kell törekednünk, s ezért néhány napon belül le kell ülnöm beszélgetni a játékosokkal. Közülük ugyanis mostanában többeknek nem profihoz méltó a hozzáállása, s ebbe a helyzetbe nem lehet beletörődni. Arról még nem döntöttem, hogy szerződésem lejárta után hol folytatom, de már vannak elképzeléseim, több lehetőség közül választhatok.”

A klub hivatalosan is bejelentette, hogy játékosai közül Kindl Gabriella a szlovén Krim Ljubljanába, Bulath Anita pedig a dán FCK-ba igazol, míg Radulovics Bojana az évad végén befejezi aktív pályafutását. A csapatba várhatóan három-négy új lány érkezik itthonról, valamint külföldről, s velük két-három héten belül szeretnék aláírni a szerződést.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a női bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
19 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
30 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 3–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik