„Igencsak le vagyunk maradva”

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2006.03.25. 02:05
Címkék
Februárban, első magyar csapatként, az NB II Nyugati-csoportjában játszó Hévíz gárdája két hétig Londonban készülhetett, amit egy angol-magyar vegyesvállalatnak, illetve annak elnökének, dr. Georg C. Nemethnek köszönhet a csapat. A Hévíz csupán az autóbuszos utazás költségét fizette, ugyanis Németh György és cége magára vállalta az együttes szállodai ellátását. A Londonban eltöltött 14 nap alatt 21 edzés és két edzőmérkőzés szerepelt a programban. A Broxbourne Borough elleni 3–0-s vereség után a Chalfont 3–1-re sikerült legyőzni.

Glázer Róbert csapatán már érzôdik az angliai túra haszna
Glázer Róbert csapatán már érzôdik az angliai túra haszna
Glázer Róbert csapatán már érzôdik az angliai túra haszna
– Szakmailag hasznos túrán vettünk részt, amelyen megvalósíthattuk az elképzeléseinket – kezdte beszámolóját a Hévíz trénere, Glázer Róbert. – Angliában szembesülhettünk azzal, milyen az igazi labdarúgás.

– Milyen körülmények között készültek?
– Csak jókat tudok mondani az útról. A hetedik vonalban szereplő csapatok – amelyeket megismertünk – mindegyikének hat gyepes és egy műfüves pályája van.

– Miben látja a két ország futballja közötti különbséget?
– Az anyagiak és az infrastruktúra terén igencsak le vagyunk maradva. Angliában labdarúgópályákat nem számolnak fel, hanem inkább építenek. Az edzők a labdával és a labda nélkül történő koordinációs gyakorlatokra fektetik a legfőbb hangsúlyt, egészen fiatalon fejlesztik a fizikai és a koncentrációs képességet, így a pályán lényegesen gyorsabban gondolkozik az angol labdarúgó, mint a magyar. Ügyelek arra, hogy a tapasztalatokat itthon is alkalmazni tudjam, bár nem lesz egyszerű.

– Az elvégzett munka mellett mire jutott még idő?
– Kinttartózkodásunk második napján felhívott Király Gábor, a Crystal Palace kapusa, aki a BBC sportcsatornáján látta, hogy Angliában edzőtáborozunk. Nem viccelek, még az angol újságok is cikkeztek arról, hogy egy második ligás magyar csapat Londonban készül fel. Szóval Király Gábor meghívta az egész csapatot a Crystal Palace–Preston FA-kupa-mérkőzésre.

– Szakmai kapcsolatokkal gazdagodott?
– Ian Dowie-val, a Crystal Palace menedzserével tárgyaltam, és első lépésként szóban megállapodtunk abban, hogy az utánpótlás-nevelési módszereket Hévízen is kamatoztathatjuk. Hadd említsem meg, hogy az utánpótlás-, illetve a rehabilitációs centrumunk mellé egy műfüves pályát szeretnénk építeni. A bökkenő csupán az, hogy a – remélem, hogy csak ideiglenesen – szünetelő Bozsik-program keretén belül.

A londoni túra hatása egyébként máris érezhető: a Hévíz az első tavaszi fordulóban idegenben döntetlent játszott a Nyugati csoport egyik legjobbjával, a Gyirmóttal.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
5 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
8 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
11 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
14 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
17 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
21 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
32 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
47 perce
Ezek is érdekelhetik