Foci a hótorlaszok szomszédságában

Z. A.Z. A.
2006.03.29. 02:25
Címkék
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart
Németh Ferenc
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart
Németh Ferenc
Sándor György (sötétben) lendülete talán a lengyelek ellen is kitart

Az idén másodszor lép pályára szerdán a magyar U21-es válogatott – március első napján a taksonyi műfüves pályán 2–2-es döntetlent játszottak a fiatalok az Újpesttel –, ezúttal azonban már nemzetközi megméretés vár a Róth Antal irányított csapatra. A varsói Polonia-stadionban játszandó Lengyelország elleni mérkőzés egyértelműen az Európa-bajnoki felkészülés jegyében zajlik, csakúgy, mint az április 18-i Szerbia-Montenegró, a május 17-i Görögország és a június 7-i Szlovénia ellen vívandó 90 perc. Természetesen a soron következő ellenfél, a lengyel válogatott játékoskerete éppúgy kicserélődött az elmúlt évhez képest, mint a magyar együttesé, azonban talán nem árt felidézni, hogy a tavalyi Eb selejtezősorozatán miként is végzett a mostani rivális. Nos, Lengyelország a 6. csoportban 13 pontot szerezve Németország (24) és Anglia (21) mögött, ugyanakkor Ausztriát (11), Walest (10) és Azerbajdzsánt (3) megelőzve a harmadik helyen zárta a versengést.

Ez azonban a múlt, a lengyelek igyekeznek a lehető legjobban felkészülni a Portugália és Lettország elleni Eb-selejtezőkre, miként a Róth-csapat számára is az augusztus 16-i, Finnország elleni hazai, és a szeptember 2-án Oroszországban játszandó összecsapás a legfontosabb. A magyar együttesből ezúttal sérülés miatt hiányzik az Auxerre légiósa, Vadócz Krisztián, a Nancy profija, Rudolf Gergely, az újpesti Tisza Tibor, valamint az MTK alkalmazásában álló Balogh Béla.
A játékosok és a szakmai stáb tagjai egyébként kedd délelőtt ötvenöt perces repülőút után érkeztek meg Varsóba, majd elfoglalták szálláshelyüket, a városközpontban lévő 31 emeletes Novotelben. Az ebédet és csendespihenőt követően a szerdai találkozó időpontjában, fél ötkor tréningezett a csapat, mégpedig egy edzőközpont műfüves pályáján. Hogy nem természetes környezetben zajlott a gyakorlás, annak a varsói tél az oka: az oldalvonal mellett harminccentis hó fogadta a labdarúgókat... Ennek ellenére nem kell attól tartani, hogy szerdán dagonyáznak majd a csapatok, ugyanis a Polonia-stadion játéktere fűthető.

Új fiúkra várva
A lengyel válogatott nemrég idegenben 1–0-ra legyőzte a spanyol együttest, így már a második idei fellépése jön. „Ez a mérkőzés újabb állomása lesz az Európa-bajnoki selejtezőre történő felkészülésnek, így több új játékost is meghívtam – mondta Andrzej Zamilski, a lengyelek szövetségi edzője. – Van időnk a selejtezőkig, ezért sem akarom bezárni az ajtót a tehetségek előtt.”
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
5 perce

Akropolisz-rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
8 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
9 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
16 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
19 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
28 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
30 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
36 perce
Ezek is érdekelhetik