Későn futott a Kaposvár

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2006.04.06. 02:27
Címkék
A Nyíregyháza nyerte a felsőházba pályázó csapatok derbijét a későn hajrázó Kaposvár ellen. Három hely kiadó a legjobb nyolc között, s erre hat csapat pályázik, köztük a 24. fordulóból előrehozott meccs két résztvevője. Igaz, amíg a Kaposvárnak „csak” meg kell őriznie az utolsó három forduló előtti pozícióját, addig a Nyíregyházának be kell kerülnie az első nyolc közé.
A meccs öt kaposvári ponttal indult, a válaszokról Sitku Ernő gondoskodott: öt perc alatt kilenc egységig jutott. Mégis a kispadon találta magát, mert személyi hibából is került kettő a neve mellé.

A társak nélküle is tartották a tempót, és Petrovic negyedzáró triplájával az addigi legnagyobb különbség alakult ki. Ami aztán a második etapban tovább hízott, az újra pályára kerülő Sitku hárompontosával alakult 37–28-ra az eredmény.

A nagyszünetre mégis egyenlő lett az állás, igaz, elég érdekes körülmények között. A tábla 40–38-at mutatott, amikor megszólalt a negyed végét jelző duda, a csapatok el is indultak az öltöző felé, amikor a zsűriasztalnál „kitalálták”, hogy még két másodperc hátravan.

Ennyi idő pedig elég volt Trepák Zoltánnak ahhoz, hogy kiegyenlítsen, egyúttal gondoskodjon arról: a két negyed eredménye egymásnak tökéletes tükörképe legyen.

A folytatásban előbb a Ledon Green és Marco Sanders pontjaira alapozó látogatók csikartak ki néhány pontos előnyt, majd Dalibor Petrovic találta meg a zóna ellenszerét, és negyedik triplájával a Nyíregyháza járt előrébb.

A harmadik felvonás záróakkordja ismét a Kaposváré volt, Kestutis Marciulionis három büntetője után ismét egyenlő volt az állás. A mérkőzésen utoljára. Merthogy a negyedik negyed elejét nagyon megnyomta a Nyíregyháza, Brane Savic újra a legjobbkor rázta meg magát, Jugoszlav Dasics és Petrovic demoralizáló trojkái pedig hazai részről ugyancsak a legjobbkor jöttek.

Két perc sem volt hátra, amikor tucatnyi ponttal vezetett az NYKK, ám a jelek szerint Dasicséknak hiányzott a hazai meccseiket rendre jellemző izgalmas végjáték, és mindent megtettek annak érdekében, hogy felzárkózhasson a Kaposvár. Horváth Imre az utolsó időkérésnél alaposan leteremtette fiait, ám a hazaiak győzelme már nem forgott veszélyben. A nyíregyháziak tehát folytatták jó sorozatukat, és még mindig elmondhatják magukról: nekik még lehet nyolc...

Mestermérleg

Horváth Imre:
– Az utolsó negyed elejének jó játékával sikerült simává, a végjáték butaságaival nehézzé tenni a végét.

Dzunics Braniszlav: – Nem játszottunk elég jól ahhoz, hogy győzni tudjunk Nyíregyházán. Akadtak fellángolásaink, de ebből nem tudtunk annyit kamatoztatni, hogy esélyünk legyen a győzelemre.
Legfrissebb hírek

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
4 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
5 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
19 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
25 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
41 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
50 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
52 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik