David Beckham szívesen vezetne le Amerikában

G. P.G. P.
2006.04.12. 00:49
Címkék
David Beckham, a Real Madrid középpályása megerősítette, kedvére lenne az Egyesült Államok profi ligájában, a Major League Soccerban befejezni pályafutását. A váltás legkorábban a következő idény végén kerülhet szóba.
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja
AFP
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja
AFP
David Beckham egyelôre a csúcson van ? túl a zeniten, ha valóra válnak a tervei, a tengerentúlon folytatja

David Beckham a Kaliforniában működő futballakadémiája révén erősen kötődik az amerikai labdarúgáshoz, sőt többször beszélt már arról, hogy az országot is nagyon kedveli – nem véletlen, hogy éppen ott alapította meg az említett intézményt. Ezért nem keltett meglepetést, amikor az angol válogatott tavalyi túrája során megpendítette, levezetésképpen szívesen játszana az MLS-ben. Visszhangja azért persze volt a megjegyzésnek, tekintve, hogy ilyen kaliberű labdarúgó nem mindennap érkezik az Újvilágba.
Beckham az ESPN-nek a minap adott interjújában megismételte szándékát, hogy a Real Madrid után valamelyik amerikai klub lehet a munkaadója. Éppen csak azt nem tudta megmondani, mikor költözik.

„Nagyon is lehetséges, hogy egyszer majd Amerikában játszom. Mivel a szerződésem kétezer-hét nyaráig szól, egy évem még biztosan van a Real Madridnál, de lehet, hogy további kettő. Az biztos, hogy nagyon érdekel az amerikai lehetőség. Szeretnék abban az országban élni, amelyben az emberek olyan lelkesen viszonyulnak a sporthoz és a hazájukhoz. Vélhetően nem kell hangsúlyoznom, mennyire fontos nekem a Los Angelesben lévő akadémiám. Valószínűleg az fogja kitölteni az életemet, ha felhagyok az aktív futballal” – mondta a 30 éves klasszis.

Beckham három éve szerződött a „királyiakhoz”, és még semmilyen trófeát sem sikerült nyernie velük. Az idén sincs már reális esélyük arra, hogy az egyetlen megmaradt sorozatban, a bajnokságban az élen végeznek.

Matthäus is játszott ott
Az Egyesült Államok mindig is vonzó terep volt az olyan játékosok számára, akik (futballistaszemmel) egzotikus, de profi körülményeket nyújtó országot kerestek utolsó aktív éveikre. A hetvenes években gründolt NASL-ben szerepelt egy ideig Pelé, George Best, Johan Neeskens, Franz Beckenbauer, és néha az MLS-be is sikerül nagynevű labdarúgót csábítani. A teljesség igénye nélkül: Carlos Valderrama, Youri Djorkaeff, Walter Zenga, Roberto Donadoni, Hriszto Sztoicskov, Marco Etcheverry, Jorge Campos, Krzysztóf Warzycha és a magyar válogatott éléről nemrégiben távozó Lothar Matthäus is feltűnt az óceán túlpartján.
Legfrissebb hírek

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
7 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
15 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
16 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
40 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
43 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
59 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik