Ami hátravan, azt nyerni kell

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2006.04.22. 01:04
Címkék
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával
M. Németh Péter
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával
M. Németh Péter
Gálhidi György a második helyet vette célba csapatával

A névnapja előtt 48 órával már ünnepelhetne is Gálhidi György, ha új csapata, a másodosztály Keleti csoportjában jelenleg harmadik Nyíregyháza Spartacus szombat délután legyőzi a Karcagot. A legutóbb Pápán tevékenykedő, előtte Kispesten és Diósgyőrben is sikeresen dolgozó szakember a hét közepén vette át a szakmai munka irányítását a piros-kékeknél, és szerződése szerint 2008 júniusáig lesz a nyíregyháziak edzője.

„Már a nyáron is szóba került a nevem Nyíregyházán, ám akkor még a miskolci folytatás mellett döntöttem – kezdett bele új szerepvállalásának a történetébe Gálhidi György. – A tavasz elején Pápán történt, ami történt, nem részletezem, a lényeg az, hogy gyakorlatilag szabaddá váltam, így amikor a nyíregyháziak megkerestek, boldogan mondtam igent. Valóban nem ismeretlen helyre kerültem, nyugodtan nevezhetem minőséginek az itteni játékosállományt.”

Kérdés, mit is takar pontosan ez az előrelépés, ugyanis a feljutó helyen állomásozó Vác jelenleg 16 ponttal előzi meg a nyírségieket, így csak túlzott optimizmussal lehetne bajnokesélyesnek minősíteni a Spartacust.

„Kétségtelen, a bajnoki cím már csak álom, így a csapat eredeti célja a második hely megszerzésére módosult – így Gálhidi György. – Több szempontból is fontos az ezüstérem megszerzése, egyrészt a presztízs miatt, hiszen Nyíregyházának illene mindig a lehető legelőkelőbb pozícióban végeznie, meg aztán a magyar futball jelenlegi viszonyai közepette még nem lehet tudni, hogy a nyáron mit érhet a másodosztály második helye.”

A Szolnok megyeiek nyíregyházi látogatásával egyfajta nosztalgiatalálkozó jön létre a két szakmai vezetőség között, hiszen a karcagi edzőnek, Sándor Istvánnak korábban Gálhidi mostani segítője, Huszák Géza volt az állandó pályaedzője. A nyíregyházi szakmai stáb harmadik tagja pedig Szatke Zoltán, akinek immár kettős a szerepe.

„Zoli ma még elsősorban játékos, de a tréningeken edzői részfeladatokat is kap a jövőben – beszélt a 38. évében járó játékos státusáról Gálhidi György. – Csapatkapitányunkra a pályán is szükség lesz, de tudomásul kell venni, az idő már nem Szatke játékos-pályafutása mellett dolgozik, ráadásul az előző fordulóban edzőként győzelemmel debütált, így mindenképpen számítok a véleményére. Bízom benne, hogy ez a vezetőség kiválóan tud majd együtt tevékenykedni, és mi más célunk lehetne, mint a hátralévő nyolc mérkőzésünk megnyerése.” ---- H ---- &
Legfrissebb hírek

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
1 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
3 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
17 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
22 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
38 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
47 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
49 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik