Az árvíz sem jelentett akadályt

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2006.05.13. 02:31
Címkék
Kajak egyesben a nőknél Csay Renáta, a férfiaknál pedig Salga István révén hazai siker született, míg kenu egyesben a tolnai Györe Attila diadalmaskodott Győrött, az AstraZeneca maratoni ob első napján.
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Pénteken délután a felnőtt egyéni számokkal kezdetét vette a 13. maratoni országos bajnokság, amely egyben válogató a szeptemberi, franciaországi világbajnokságra. A kenusoknál a többszörös vb-aranyérmes Csabai Edvin védettséget élvezett, neki nem kellett Győrben rajthoz állnia. A közelmúltban levonuló árvíz fölöttébb megnehezítette a rendezők dolgát, de a vezetők, sportolók példás összefogással rendbe hozták a versenyhelyszínt. Az időjárás is a kajakozók segítségére sietett, a hét elején még vizes, sáros futószakasz is alkalmas állapotba került, így nem volt szükség az áthelyezésére.

A verseny központi helyszíne a győri Aranypark szabadstrand, ahonnan a rajt és a cél, továbbá a maratoni kajakozás-kenuzás sajátossága, a futószakasz is nyomon követhető. Korosztálytól függően 5 és 36 kilométer közötti távot teljesítenek a versenyzők, a felnőtt férfiak 36, míg a nők 28 kilométert lapátolnak. A felnőttek öt, az ifjúságiak három kört eveznek, és minden körben teljesítenek egy futószakaszt.

Az első versenynap érdekessége volt, hogy a korábbi Csay Renáta, Szonda Kornélia és a Salga István, Jámbor Attila páros ezúttal külön indulva, egyesben állt rajthoz. A kenu egyesek között egyetemi tanulmányainak befejezését követően elindult a friss diplomás környezetvédelmi mérnök, Kolozsvári Gábor is, aki negyedikként ért célba.

Ami az egyes futamokat illeti: a férfi egyeseknél – amint várható volt –, Salga István és Jámbor Attila külön versenyt vívott egymással, jobb hajrájával Salga István győzött, s ezzel tizennegyedik országos bajnoki címét szerezte meg. A nők kajak egyesek mezőnyében a bajnokságot levezetésre használó Szonda Kornélia alaposan lemaradt, így Csay Renáta már az első körben tetemes előnyt szerzett, de aztán udvariasságból bevárta párosbeli társát, Folláth Vivient, akivel aztán szinte végiglapátolták a hátralévő távot. A hatszoros világbajnok a hajrában persze vigyázott, hogy a célba az ő hajója érjen be elsőként.
A verseny a páros számokkal folytatódik szombat délután.

ASTRAZENECA-KUPA, MARATONI OB, EGYBEN FELNŐTT VB-VÁLOGATÓ, GYŐR (46 egyesület, 1500 versenyző)
Férfiak. K–1 (26 induló), táv: 36 km. Bajnok: Salga István (Győri VSE, edző: Borsodi Géza) 2:28:47, 2. Jámbor Attila (TolnaText KSC) 2:28:50, 3. Barina Balázs (TolnaText KSC) 2:35:10
C–1 (9), táv: 28 km. B: Györe Attila (TolnaText KSC, e: Szabó Attila, Reményi Péter) 2:14:38, 2. Gillányi Zsolt (Domino Honvéd) 2:15:25, 3. Széles Gábor (Győri VSE) 2:25:20
Nők. K–1 (15), táv: 28 km. B: Csay Renáta (Győri VSE, e: Sztanity László) 2:08:30, 2. Folláth Vivien (Szolnoki Mezőgép) 2:08:31, 3. Faldum Bereniké (TolnaText KSC) 2:10:56
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
16 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
29 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
42 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik