Vereség bizarr környezetben

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2006.05.20. 02:40
Címkék
A 6000 nézőt kényelmesen befogadó Főnix csarnokban mindöszsze 200 néző gyűlt össze, ilyen elkeserítően hangulattalan meccset régen játszottak a magyar és a finn röplabdázók.
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött
Czeglédi Zsolt
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött
Czeglédi Zsolt
Kovács Zoltán (jobbra) alkalmanként a finn sánc felett ütött

Ráadásul az egy nappal korábbi, 3:2-re megnyert meccshez hasonlóan ezúttal is gyenge játékkal kezdtek a mieink, a finnek különösebb megerőltetés nélkül győztek az első szettben. A második játszmára bemelegedtek a csapatok, élvezetes labdamenetek ragadtatták tapsra a korábban teljes apátiába süllyedt nézőket – és bár a védelmek nem voltak túlságosan hatékonyak, a magyarok egyenlítettek.

Németh Szabolcs és Mózer Zoltán kemény nyitásaival, valamint Gelencsér Balázs remek sáncaival tartotta magát a harmadik felvonásban Magyarország. Nacsa Gábor bravúros egyes blokkjával egy pontra olvadt a vendégek előnye (16:17), újabb szoros végjáték következett. Németh Szabolcs és társai hajtottak becsülettel, de az idegek harcát ezúttal az északiak bírták jobban.Ugrásszerűen javult a szimpatikusan küzdő, remekül harcoló fiatal magyar együttes teljesítménye. Erősebbek, pontosabbak lettek a szervák, átgondoltabbá váltak a figurák, fokozatosan nőtt a különbség, ezért a finnek olasz kapitánya, Mauro Berruto cserékkel próbálta frissíteni csapatát, és kihasználta mindkét időkérési lehetőségét. Mindhiába.

A finnek beleerősítettek, a házigazdák viszont ismét ki nem kényszerített hibákat követtek el a záró játékrészben. 12:12-nél még egyenlő volt az állás, végül az északiak nyertek. A két mérkőzés alapján elmondható: igazságtalan lett volna, ha a skandinávoknak győzelem nélkül kellett volna hazautazniuk.

Mestermérleg
Demeter György:
– Fáradtabb volt mindkét csapat, a csütörtöki ötszettes meccs meglátszott a játékosokon. A finnek szerencsével nyertek, mindkét összecsapás ragyogóan szolgálta a felkészülésünket.
Mauro Berruto: – Örülök, mert rengeteg játékhelyzetet tudtunk éles körülmények között kipróbálni.
Legfrissebb hírek

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
16 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
33 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
56 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik