Zászlóégetés Újvidéken

H. L.H. L.
2006.07.07. 00:52
Címkék
A szerb válogatott – hivatalosan Szerbia-Montenegró néven, de már szerb zászlóval és himnusszal – a Világliga C-csoportjában, a hétvégi újvidéki tornán 12–9-re legyőzte egyik legnagyobb riválisát, a horvát válogatottat. Történt azért más is – a medencén kívül. A hazai közönség kifütyülte a horvát himnuszt, többen sértegették a horvát játékosokat, végül pedig felgyújtottak egy horvát lobogót. Ezt követően a rendőrséggel is összecsaptak, majd a rendezők a renitenseket kitessékelték a lelátókról. Ratko Rudic, a horvátok szakvezetője a meccs után elmondta: „Megszoktuk a légkört, a sértegetést, de a zászló felgyújtása különösen súlyos incidens. Ezeknek az embereknek nincs mit keresniük egy sporteseményen. Szeretném a sport felé terelni a figyelmet, nem akarok foglalkozni velük, mégis ki kell valamit találni arra, hogy ne kelljen ezt átélnünk.” Hasonlóan vélekedett Dejan Udovicsics, a szerbek pályaedzője: „Az utóbbi időben rendeződött a viszonyunk. Legutóbb a juniorválogatottal jártunk Sziszeken, és a horvátok barátságosan fogadtak minket. Sajnos mindig akad valaki, aki lerombolja azt, amit nagy nehezen sikerül fölépíteni” – mondta Udovicsics, aki tudja, mit beszél, hiszen a következő torna a horvátországi Sibenikben lesz, s hasonló fogadtatásban részesíthetik a szerbeket. Ratko Rudic sikerekre vágyik, ám a horvát válogatottról egyre többen azt tartják, hogy a sorsdöntő meccseken hiányzik belőle a győzelemre vezető mentalitás. Rudic így vélekedett erről: „Ahhoz, hogy élvezni lehessen a játékot, az edzéseken a fájdalom határáig kell dolgozni. Csak abból lehet világklaszszis, aki képes ilyen nagy áldozatra is. Nagy gondot jelent számunkra, hogy még nem alkalmazkodtunk az új szabályokhoz, amelyek multifunkcionális játékosokat követelnek meg, akik a játék által produkált bármely szituációban helyt tudnak állni. Ezért együttműködést tervezünk egy neves pszichológussal, aki a válogatott stábjához csatlakozik majd.”
Legfrissebb hírek

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 perce

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
4 perce

Marcelo Bielsa kikelt magából Uruguay kiesését követően

Foci vb 2026
14 perce

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
40 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
42 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
49 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
51 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik