„Menni akarok!”

S. Zs.S. Zs.
2006.08.11. 01:47
Címkék
Gera Zoltán volt a West Bromwich Albion legjobbja a csapat eddigi két idénybeli bajnokiján. A 35-szörös válogatott legutóbb gólt szerzett a Cardiff ellen, a szakemberek és a WBA vezetői pedig áradoznak a középpályásról. Saját honlapján Gera Zoltán mégis úgy nyilatkozott: nem elégedett a helyzetével.
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban
Gera Zoltán nem bánná, ha a West Bromwich Albion vezetôsége elengedné, ugyanis több élvonalbeli csapat is szívesen látná a soraiban


Mint arról lapunk is beszámolt, az angol élvonalból kiesett West Bromwich Albion magyar légiósa, Gera Zoltán nem titkolja: szeretne a jövőben is a legmagasabb osztályban, a Premier League-ben szerepelni. Szerződése azonban a West Bromwich Albionhoz köti, és Bryan Robson menedzser kijelentette, nem akarják elengedni legjobb játékosukat. Érdeklődő pedig lenne, de a klub olyan magas árat kér a támadó középpályásért, amely elriasztja a vevőket.

„Többször is elmondtam, hogy a Premier League-ben szeretnék futballozni, mert úgy gondolom, hogy helyem van az angol élvonalban – mondta Gera Zoltán. – Ebben a hitemben megerősít az is, hogy tudomásom szerint több Premier League-klub is szívesen látna a soraiban. Természetesen elég nehéz feldolgozni egy ilyen szituációt, hiszen hiába játszanék én szívesen egy osztállyal feljebb, ha a klubom vezetői úgy döntenek, hogy semmiképpen sem eresztenek el. De azt hiszem, az érthető, ha nem érzem jól magam a másodosztályban, ahol minden tekintetben rosszabbak a lehetőségeim, mint a Premier League-ben lennének.”

Szó sincs azonban arról, hogy Gera Zoltán sértődötten venné tudomásul, hogy a második vonalban kell szerepelnie, csak mert klubja nem engedi el. Ezt igazolja, hogy a WBA mindkét idei bajnokiján csapata legjobbja volt, kedden Cardiffban ő szerezte csapata egyetlen gólját.

Mindig tudása maximumát adja

„Úgy vélem, az elmúlt két forduló bebizonyította, hogy miként gondolkodom – mondta erre a futballista. – Nyíltan közöltem minden érdekelttel, menni akarok, pontosan tudják, hogy elvágyódom innen, ennek tudatában hozták meg azt a döntést, hogy nem engednek el. Profi játékos vagyok, akinek fontos a klubja, a munkaadója, és aki ismer, az tisztában van vele, hogy mennyire fontos nekem a futball. Éppen ezért teljesen természetes, hogy minden mérkőzésen a lehető legtöbbet adom ki magamból. Az összes meccsen a maximumot nyújtom, ez eddig is így volt, és ezután is így lesz. Tudom, hogy mit köszönhetek a West Bromwichnak.”

A legjobb játékosnak alacsony a fizetése

A helyzet az, hogy augusztus utolsó napjáig, azaz szűk három hétig még lehetséges átigazolni Angliában, és úgy tudjuk, vannak olyan Premier League-csa-patok, amelyek a WBA egyértelmű állásfoglása nyomán sem tettek le Gera Zoltán megszerzéséről. Ám könnyen lehet, hogy a futballista, bármennyire is nem akarják a kérői, a második vonalban marad. Ahol ragaszkodnak hozzá – ami abból a szempontból érthető, hogy angol viszonylatban olcsón szereztek egy kitűnő játékost. Továbbá viszonylag alacsony fizetést kell utalniuk az általuk is legjobbnak ítélt emberüknek – annyit, amennyire a szerződés kötelezi a West Bromot.

Profi labdarúgóként új kihívásra vágyik

„Természetesen nem vagyok boldog ebben a helyzetben, de igyekszem mindent pozitívan felfogni, és fel sem vetődött bennem, hogy bármilyen negatív eszközzel harcoljak ez ellen, bármilyen trükkel próbáljam rábírni a vezetőket az elengedésemre – szögezte le a válogatott játékos. – Tudom, lennének lehetőségek arra, hogy megkíséreljem kikényszeríteni az eladásomat, de ez nem az én stílusom. Teszem tovább a dolgomat, de azt senki nem várhatja el tőlem, hogy elégedett legyek a helyzetemmel. Szerintem nincs olyan labdarúgó, aki legyint, ha a Premier League csapatai hívják, és azt mondja, hogy jó nekem a Championshipben. Ezt én sem vagyok képes megtenni, de nagyon bízom benne, hogy a lehető legrövidebb időn belül ismét az első osztályban léphetek majd pályára.” ---- K ---- G
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
44 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
56 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik